‘Meğerse biz ötekiymişiz’

Sevag Balıkçı davasında sanık hakkında tutuklama kararı çıkmamasına anne isyan etti...

‘Meğerse biz ötekiymişiz’

BATMAN’da askerlik yaptığı sırada asker arkadaşı Kıvanç Ağaoğlu’nun silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Sevag Balıkçı’nın ölümüyle ilgili görülen davadan yine karar çıkmadı. Önceki gün Diyarbakır Askeri Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme heyeti sanık Kıvanç Ağaoğlu’nun tutuklanma talebini oy çokluğuyla reddetti. Mahkemeden çıkan karar 24 Nisan 2011’den bu yana oğlu için adalet arayışında olan anne Ani Balıkçı’yı isyan ettirdi.

Karara eleştiri

VATAN’a konuşan acılı anne Balıkçı, 27 Aralık 2007’de tanık olarak ifade veren Halil Ekşi’nin, Kıvanç Ağaoğlu’nun baskısıyla ifadesini değiştirdiğini kendisine anlattığını söyleyerek, “Tanık çocuk korku içindeydi. İfade verdi. Silah karşıya doğrultulmuş dedi. Sanığın kendisini aradığını ifadesini değiştirttiklerini anlattı. Çocuk titriyor görseniz duruşmada. Yine de yeterli görülmedi ve tutuklanmadı” dedi. Önceki gün Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde görülen duruşma hakkında konuşan anne Ani Balıkçı “Adil bir yargılama oldu. Duruşma 11’de başladı 5’e kadar sürdü. Hakim bey bayağı bir sorguladı. Ama nasıl bu karar çıktı anlamayadık” diye konuştu.

‘Ne hale geldim’

Ani Balıkçı, şunları anlattı: “Hiç kimsenin çocuğunun başına böyle bir şey gelmesini istemem. Ama meğerse biz ötekiymişiz de anlayamamışım 55 yıldır. 35 sene boyunca iyilik ve sevgiyle öğretmenlik yaptım, çocuklar yetiştirdim. Ama şimdi intikam çığlıkları atıyorum. Bu benim yapıma ters. Ben herşeyin sevgiyle düzeleceğine inanan bir insanım. Ama ne hale geldim.”

‘Daha ne bekliyorlar?’

Son duruşmada tutuksuz sanık Kıvanç Ağaoğlu’nun tutuklanmama kararına çok şaşırdıklarını belirten abla Lerna Balıkçı ise, “O benim kardeşimin hayatını çaldı. Bu kadar zamandır tutuksuz yargılanıyor ve hayatına serbest devam ediyor. Herşeye rağmen adaletin yerini bulacağına inanıyoruz. Tanık ifadesini değiştirdiğini açıkladı. Baskı kurmuşlar. Herşey ortada daha neyi arıyorlar neyi bekliyorlar anlamıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 02:37
YORUM EKLE