Lobna Allami kalktı ama konuşamıyor

Ayakta ama konuşamıyor…

Lobna Allami kalktı ama konuşamıyor

Gezi Parkı eylemlerinin ilk yaralısı, 34 yaşındaki Filistin asıllı Türkiyeli Lobna Allami, yakınlarının yardımıyla ayağa kaldırıldı. Allami’nin sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiği belirtildi.

ODTÜ Felsefe bölümü mezunu Lobna Allami, 31 Mayıs’ta polisin attığı biber gazı kapsülü ile ağır yaralanmıştı. Cumhuriyet Anıtı önünde yerde titrerken kameralara yansıyan Lobna Allami, tedavi için Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Allami, 1 ayda 2 kez beyin ameliyatı geçirdi. Allami, hafta sonu yakınlarının yardımıyla ayağa kaldırıldı. Doktor kontrolünde sıvı besin almaya başlayan Lobna Allami’nin yaşadıklarını hatırlamadığı ve hiç konuşmadığı açıklandı.

Beynindeki hasarın, tedavinin ilerleyen safhalarında ortaya çıkacağını belirten doktorlar, kafasından alınan kemik parçasının da tedavinin durumuna göre yerine yerleştirileceğini söylediler. Lobna’nın facebook sayfasındaki kapak fotoğrafında ise Gezi Parkı’nda çektiği “AVM değil Park” yazıyor. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2013, 01:13
YORUM EKLE