'Kürtleri, Ezidileri ve Hristiyanları öldürmekle ilgili bir problemim yok'

Türkiye'de saklanan IŞİD militanı konuştu....

'Kürtleri, Ezidileri ve Hristiyanları öldürmekle ilgili bir problemim yok'

Suriye'de katliamlar yaptıktan sonra sınırı geçerek Türkiye'ye geçen ve burada saklanan 27 yaşındaki Suriyeli IŞİD militanı Abu Almouthanna, ABD merkezli Fox News kanalına konuştu.

CNN Türk'te yer alan habere göre, 2012'de Suriye ordusu tarafından yakalanarak hapis düştüğünü anlatan IŞİD militanı, 10 ay boyunca işkence gördükten sonra Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) katıldığını söylüyor. ÖSO'dan sonra El Kaide bağlantılı El Nusra ve son olarak da IŞİD için savaştığını açıklayan Almouthanna, 'terör' örgütüne katıldığı için mutlu olduğunun altını çiziyor.

Sözlerine, "Hristiyanları, Kürtleri ve Ezidileri öldürmekle ilgili bir problemim yok fakat diğer cihatçı örgütlerin elemanlarına ve ailelerine saldırmak yanlış" diyerek başlayan militan, örgütteki özellikle İngiliz ve Fransız teröristlerin "sürekli kafa kesmek istediğini" anlatıyor.

'KADIN VE ÇOCUKLARI ÖLDÜRÜYORDUK'

Örgütün saldırı taktikleri hakkında da detaylar veren militan, "Saldırılar bir intihar saldırısı dalgasıyla başlıyor daha sonra ise çarpışma devam ediyor" diye konuşuyor. "Çatışmalar bittikten sonra çoğunlukla masum kadın ve çocukları öldürüyorduk" diyen militan örgütten kaçmaya karar verdiğini ve sınırdan Türkiye'ye geçtiğini söylüyor.

Kendisinin bu eylemlerde hiç yer almadığını iddia eden Almouthanna IŞİD tarafından arandığını ve hakkında ölüm emri olduğunu söylüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 14:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 3 yıl Önce

Bu katil ne kader da.soguk kanli anlatiyor..iyi halt etmissin katillarin insanlari nasil oldurduklerini anlatiyor sonra kendilerine nasil dokundugunu yok efendim ben hic yer almadim.eski jitemci.katil abdulkadir ayganda benzer seyler soylerdi...hepsini baskalari yapti kendilerini sutten cikmis kasik misali....