Kürt işçilere ırkçı saldırı

Araba ve evlere zarar verildi

Kürt işçilere ırkçı saldırı

Ankara Beypazarı'nda Dağlıca'yı bahane eden bir grup mevsimlik tarım işçilerinin evlerini ve araçlarını yaktı. Polis havaya ateş açtı, olaylarda 2'si polis 7 kişi yaralandı. 

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenen grup, dün saat 17.00 sıralarında Beypazarı'nın Sanayi bölgesinde toplandı. Grup, araçlar ve yaya olarak konvoy eşliğinde ilçe merkezine hareket etti.

Topluluk ilçede Doğu ve Güneydoğu kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Zafer Mahallesi'nden geçerken çevredeki evlere taş atıp, park halindeki araçlara zarar verdi.

Eylemciler ile mahalleli arasında çıkan ve silah seslerinin duyulduğu kavgada polislerden Yakup Yılmaz ayağına isabet eden saçma ile Coşkun Kara ise atılan taşın başına isabet etmesiyle yaralandı. Diğer 5 yaralının ise saçma, taş ve soba darbeleri nedeniyle kaldırıldığı Beypazarı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı belirtildi.

Olayların büyümesi üzerine ilçeye Ankara'dan Özel Harekat polisleri, Çevik Kuvvet, zırhlı araç ve TOMA'lar takviye olarak sevk edildi. Zafer Mahallesi girişini kapatıp, mahalleli ile eylemciler arasında etten duvar ören polis, vatandaşları sakin olmaya davet etti. Bölgede gergin bekleyiş sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
tc
tc - 3 yıl Önce

sevgili türkiye halkım lütfen kürt yurtdaşlara eziyet vermeyin. mesela pazarlarda kürt yurtdaşlardan alışveriş yapmamazlık yapmayın. evmi yaptıracaksın, müteahit kürt diye yaptırmamazlık yapmayın. alışverişi sakın kesmeyin. lütfen kürtlere sahip çıkın.

Eyyup
Eyyup - 3 yıl Önce

Tam Hız içsavaşa gidiyoruz

Doğan
Doğan - 3 yıl Önce

Dimitri senin gibiler yuzunden Şehitler olur beyni olmayan yaratık ayrımcı cahil

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

ankarali teröristlere orantili müdahale edilmistir

tc
tc - 3 yıl Önce

eğer pkk bayrağı vs varsa, polisin öldürmesi daha iyi olurmuş. ucuz kurtulmuşlar. geçmiş olsun diyoruz.