KCK'den 'Mam Celal' için sağlık temennisi

Açıklamada, 'bir an önce sağlığına kavuşması dileğinde' bulunuldu...

KCK'den 'Mam Celal' için sağlık temennisi

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Irak Cumhurbaşkanı ve YNK lideri Celal Talabani’nin sağlık durumunun iyiye gittiği yönündeki bilgileri sevinçle karşılayarak, bir an önce sağlığına kavuşması dileğinde bulundu.

ANF'de yer alan KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı mesajında, “Aralık 2012’den beridir Almanya’da tedavi gören Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin sağlık durumunun iyiye gittiğine ilişkin 17 Mayıs günü verilen bilgiler ve paylaşılan fotoğraflar bizleri son derece sevindirmiştir” denildi.

KCK, “Mam Celal’in (Celal Talabani) en kısa sürede normal sağlığına kavuşması ve yeniden çalışmalarına bıraktığı yerden başlamak üzere ülkesine ve aramıza dönmesini en içten dileklerimizle temenni ediyoruz” diye ekledi.

17 Aralık 2012'de beyin kanaması geçiren Talabani, 20 Aralık’tan beridir Almanya Charite'deki üniversite hastanesinde tedavi görüyor. Son günlerde “öldüğü” yönünde bazı sitelerde yer alan iddialar üzerine Talabani'nin tedavisini üstlenen sağlık ekibinin başındaki Necmeddin Kerim, yazılı bir açıklama yaparak, "Hastanın, tedaviye olumlu cevap verdiği ve devamlı bir iyileşme gözlendiğini" söylemişti.

Irak Cumhurbaşkanlığı Basın ve Enformasyon Ofisi de Talabani’nin beş aydır devam eden tedavisinin ardından kendisini muayene eden doktorlarla çekilmiş fotoğrafını internet sitesinde yayımladı.

Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, bir mesajla Federal Irak Cumhurbaşkanı’nın sağlığının iyiye gittiği haberinin sevindirici olduğunu belirterek, Allah’tan şifa dileğinde bulundu. Barzani, “Bir an önce sağlığına kavuşarak dönmesini umut ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 12:06
YORUM EKLE