KCK'den Silopi açıklaması

KCK, 'topyekun direniş' çağrısı yaptı

KCK'den Silopi açıklaması

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Silopi'de yaşanan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği olaylarla ve Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

PKK kamplarına yönelik hava saldırılarına dikkat çekilen açıklamada, "Seçim sonuçlarını sindiremeyen Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti Kürt halkına yönelik bir savaş kararı almış ve bunu yürürlüğe koymuştur," denildi ve saldırıların artarak devam ettiği belirtildi.

Zergele'deki sivil katliamının anımsatıldığı açıklamada, "Silopi'de de halka yönelik açık saldırı gerçekleştirmiştir. Silopi'deki saldırıda 3 Kürt katledilmiş, onlarca Kürt yaralanmış, Kürtlerin evleri yakılmıştır. Halk üzerinde tam bir zulüm ve şiddet uygulanmaktadır. Bununla birlikte kesintisiz bir biçimde süren gözaltı ve tutuklamalar devletin Kürt halkına karşı yürüttüğü savaşı yeni bir aşamaya taşıdığının ve sürdüreceğinin göstergesidir," denildi.

Saldırıları, 'inkar ve imha politikasında ısrar' olarak niteleyen KCK, 'direniş' çağrısı yaparak, "Kürt halkı bulunduğu her alanda bu saldırılara karşı topyekun bir direniş göstermeli, Silopi ve Amed halkının yalnız olmadığını Türk devletine ve AKP hükümetine göstermelidir," dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 19:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

kürdler zaten ölüyo en iyisi büyük serhildan!

yorumcu
yorumcu - 3 yıl Önce

her biji pkk

Amed
Amed - 3 yıl Önce

Kürtler salak zaten .ver gazı olsunler

Biri
Biri - 3 yıl Önce

Birde kürdüz demez misiniz sizi ermeni dölleri...

kalmaz yarına
kalmaz yarına - 3 yıl Önce

devlet büyük oynuyor. demokratik hak arama güçlenince saldırılar arttı. aleviler, devrimciler, solcular ve kürtler artık bu kirli politikayı ezberledi. saldırılar artarak devam edecek. köyler boşaltılacak, cem evlerine saldırılacak, silopi cudi gibi halkımız ın güçlü olduğu bölgeler sürekli saldırı altında olacak. hizbullah tekrar güçlendirilecek. fakat devrimci kürt milleti bu kara günlerin hakkından elbet gelecek

tc
tc - 3 yıl Önce

etek giyen yokmu ya? :)) anasının eteğini giyip bizi vatanımızdan çıkaracaksınız öylemi :) kadına el kalkmaz ama...şerefini kadın eteği altında 5 paralık eden enikler size sesleniyorum :)) delikanlı olun la azcık :)

Cesur
Cesur @tc - 3 yıl Önce

tc. oğlanı bizden daha yürekli bir milletmi var yeryüzünde uçaga karşı tankına topuna karşı yüreğimizi keleşimizle birleştirip fireniyoruz yavşak tc rumuzla klavye arkasın bu işler olmuyor

heval
heval - 3 yıl Önce

kck Allah size bela verecektir pislıkler yaşasın uzun adam recep tayyıp erdoğan

roni taş
roni taş - 3 yıl Önce

topyekün bir direniş için kürtlerin acil olarak bulundukları her alanda işgalci tc salaklarını kürdistan topraklarına kovmaları lazm ha siktirin tc salakları işidciler sizin soyunuzıu kurutmak lazm

cemal kendal
cemal kendal @roni taş - 3 yıl Önce

kusura bakma, halk tc'yi tanıdığı gibi pkk'yi de tanımıştır, yarın bölge pkknin eline geçerse halk başına gelecekleri çok iyi biliyor, dindarları, muhalifleri, eski korucuları,,, hepsini ya öldürecek ya sürecek. rojavada yaptığınız gibi.