07 Ağustos 2015 Cuma 19:04
KCK'den Silopi açıklaması

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Silopi'de yaşanan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği olaylarla ve Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

PKK kamplarına yönelik hava saldırılarına dikkat çekilen açıklamada, "Seçim sonuçlarını sindiremeyen Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti Kürt halkına yönelik bir savaş kararı almış ve bunu yürürlüğe koymuştur," denildi ve saldırıların artarak devam ettiği belirtildi.

Zergele'deki sivil katliamının anımsatıldığı açıklamada, "Silopi'de de halka yönelik açık saldırı gerçekleştirmiştir. Silopi'deki saldırıda 3 Kürt katledilmiş, onlarca Kürt yaralanmış, Kürtlerin evleri yakılmıştır. Halk üzerinde tam bir zulüm ve şiddet uygulanmaktadır. Bununla birlikte kesintisiz bir biçimde süren gözaltı ve tutuklamalar devletin Kürt halkına karşı yürüttüğü savaşı yeni bir aşamaya taşıdığının ve sürdüreceğinin göstergesidir," denildi.

Saldırıları, 'inkar ve imha politikasında ısrar' olarak niteleyen KCK, 'direniş' çağrısı yaparak, "Kürt halkı bulunduğu her alanda bu saldırılara karşı topyekun bir direniş göstermeli, Silopi ve Amed halkının yalnız olmadığını Türk devletine ve AKP hükümetine göstermelidir," dedi.

Son Güncelleme: 07.08.2015 19:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2 yıl önce

kürdler zaten ölüyo en iyisi büyük serhildan!

Avatar
yorumcu 2 yıl önce

her biji pkk

Avatar
Amed 2 yıl önce

Kürtler salak zaten .ver gazı olsunler

Avatar
Biri 2 yıl önce

Birde kürdüz demez misiniz sizi ermeni dölleri...

Avatar
kalmaz yarına 2 yıl önce

devlet büyük oynuyor. demokratik hak arama güçlenince saldırılar arttı. aleviler, devrimciler, solcular ve kürtler artık bu kirli politikayı ezberledi. saldırılar artarak devam edecek. köyler boşaltılacak, cem evlerine saldırılacak, silopi cudi gibi halkımız ın güçlü olduğu bölgeler sürekli saldırı altında olacak. hizbullah tekrar güçlendirilecek. fakat devrimci kürt milleti bu kara günlerin hakkından elbet gelecek

Avatar
tc 2 yıl önce

etek giyen yokmu ya? :)) anasının eteğini giyip bizi vatanımızdan çıkaracaksınız öylemi :) kadına el kalkmaz ama...şerefini kadın eteği altında 5 paralık eden enikler size sesleniyorum :)) delikanlı olun la azcık :)

Misafir Avatar
Cesur 2 yıl önce @tc

tc. oğlanı bizden daha yürekli bir milletmi var yeryüzünde uçaga karşı tankına topuna karşı yüreğimizi keleşimizle birleştirip fireniyoruz yavşak tc rumuzla klavye arkasın bu işler olmuyor

Beğenmedim! (1)
Avatar
heval 2 yıl önce

kck Allah size bela verecektir pislıkler yaşasın uzun adam recep tayyıp erdoğan

Avatar
roni taş 2 yıl önce

topyekün bir direniş için kürtlerin acil olarak bulundukları her alanda işgalci tc salaklarını kürdistan topraklarına kovmaları lazm ha siktirin tc salakları işidciler sizin soyunuzıu kurutmak lazm

Misafir Avatar
cemal kendal 2 yıl önce @roni taş

kusura bakma, halk tc'yi tanıdığı gibi pkk'yi de tanımıştır, yarın bölge pkknin eline geçerse halk başına gelecekleri çok iyi biliyor, dindarları, muhalifleri, eski korucuları,,, hepsini ya öldürecek ya sürecek. rojavada yaptığınız gibi.

Beğenmedim! (1)