18 Haziran 2013 Salı 17:31
Jandarma ameliyathaneye girdi, doktor istifa etti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne jandarmanın ameliyat edilen bir mahkum için ameliyathaneye girmesi üzerine Ameliyathane Sorumlusu Prof. Dr. Kenan Erzurumlu istifa etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ameliyathanesinde mahkum krizi istifa getirdi.

Ameliyathaneye burun kemiği ameliyatı olması için getirilen mahkumun güvenliğinden sorumlu jandarma, ameliyathanede beklemek isteyince, ameliyathane sorumlusu Prof. Dr. Kenan Erzurumlu, steril olan bir ortamda sağlık görevlileri dışında kimsenin bulunamayacağını belirterek, jandarmadan ameliyathane dışında beklemelerini istedi.

Mahkumun güvenliğinden kendilerinin sorumlu olduğunu belirten askerlerin yönetimi arayarak olumlu yanıt almaları üzerine, duruma tepki gösteren Prof. Dr. Erzurumlu, ameliyathane sorumlusu görevinden istifa etti.

'SIKI YÖNETİM DÖNEMLERİNDE BİLE BÖYLE UYGULAMA YAPILMADI'

Prof. Dr. Kenan Erzurumlu, kendi sorumlu olduğu alanda bütün yetkinin ve sorumluluğun kendisine ait olduğunu vurgulayarak "Bu tür uygulama sıkı yönetim dönemlerinde bile yapılmadı" dedi.

Söz konusu mahkum dahil tüm ameliyat olanların canlarının hekimlere emanet olduğunu ifade eden Prof. Dr. Erzurumlu, "Yapılan uygulama sağlık kurallarına aykırı ve üçüncü dünya ülkelerinde olabilecek bir uygulama. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne yakışmayacak bir uygulama. Bu nedenle ameliyathane sorumluluğu görevimden istifa ettim" diye konuştu.

Başhekim Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk ise askerlerin ameliyathane koridorunda beklediklerini belirterek, "Askerlerin orada bulunmasında bir sakınca bulunduğunu düşünmüyorum. Hocamızın neden böyle bir istifa kararı aldığına da anlam veremiyorum" diye konuştu. (mynet)
Son Güncelleme: 19.06.2013 15:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Olcay yanmaz 2013-06-19 00:55:09

Başhekim AKP'li demekki

Avatar
Anti-anti 2013-06-19 12:09:06

Başhekim salak hocam sen ne yapsan boş

Avatar
Mehmet Özdemir 2013-06-21 10:51:47

Kağıt üzerindeki provalardan biri