08 Ekim 2014 Çarşamba 00:39
İstanbul Kıraç'ta Kürtlerin yaşadığı evlere silahlı saldırı!

Türkiye genelinde birçok ilde Kobani'ye destek eylemleri devam ederken, eylemlere yönelik polis ve sivil saldırılar da sürüyor. Bugün İstanbul'da bazı noktalarda eylemlere yönelik saldırı düzenleyen ülkücüler, İstanbul Kıraç'ta da Kürt evlerine saldırdı.

İMC TV'ye bağlanarak Kıraç'taki duruma ilişkin bilgi veren Demokratik Bölgeler Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Mahmut Çakan yaşanan gelişmeleri şöyle aktardı:

"Saat 21.00 civarında Kıraç'ta 3-4 sokak MHP'lilerce saldırıya uğradı. Bu kitle evlere, kadın-çocuk demeden taş, sopa ve silahlarla saldırdı.

Burada halk kendi mahallesini korumaya çalışıyor, herkes dışarıda tetikte bekliyor. İnsanlar kendilerini taş ve sopalarla savunuyor.

Şu anda MHP kitlesi hala polis tarafından korunuyor. Kıraç'ta bizim bulunduğumuz bölgede polisler hiçbir güvenlik sağlamıyor, polisler halka silah verip Kürtlerin bulunduğu yerlere saldırtıyor.

Kıraç'ta bulunan temsilciliğimizin camları kırıldı ve içindeki eşyalar sokağa atıldı, ateşe verildi. Polisler bizim büromuzun yakınında MHP'lilerle beraber bekliyor." (Demokrat Haber)

Son Güncelleme: 08.10.2014 00:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
berivan 3 yıl önce

oçlar gucunuz çocuklara mı yetti. şerefsizler

Avatar
mira 3 yıl önce

şu mhp yer yarılsa da yerin yedi kat dibine girse soysuz herifler, iğrenç ibn.ler.

Avatar
Kıraçdan 3 yıl önce

...eylem yapın kobanı için eyvallah da esnafın dükkanlarını araçları yakıp yıkarsanız bi grupda ortaya çıkar malesef.polise gelince hiç yoktuki saden mhpyide sizide korumazdı saden.i̇nsanların birbirini yemesi onların işine gelir.

Avatar
Kıraçlı 3 yıl önce

yalan haber.
ortalığa saldıran kobani eylemcileridir.
halk ta malını korumak için birleşip nefsi müdafaa etmiştir.
böyle yanlı yayın yapan sitelerin provakasyonlarına gelmeyin.

Avatar
tayfun 3 yıl önce

itler ne kadar uğraşırsanız uğraşın vatan severleri bu vatanın bir parçası olan kürt vatandaşlarımıza karşı kışkırtamazsınız ama sizin itler kadınları çoçukları önsaflarda taş attırıp arkalarından pravakötörlük yaparlar o birkaç kanı kaynayan gençde yarın gercekleri gördüğünde bu itler bizi kullanıyor diyecek ...

Avatar
mal @mira 3 yıl önce

homofobik p.ç, ibn.ler de sizden hep nasıl olacak?...

Avatar
berivana @berivan 3 yıl önce

kafan çok gzl kardeş güle güle kullan ...

Avatar
cenk 3 yıl önce

helal olsun ülküdaşlarıma, vurun kahpelere