İstanbul'da su kesintileri bugün de yüz binlerce kişiyi mağdur etti

İstanbul'da 11 ilçede su kesintisi

İstanbul'da su kesintileri bugün de yüz binlerce kişiyi mağdur etti

İstanbul'da hafta sonları uygulanan su kesintileri bugün de yüz binlerce kişiyi mağdur etti. 11 ilçede sabahın erken saatlerinden itibaren sular kesildi. Su kesintisi gerekçesi ise ağırlıklı olarak yine 'enerji kesintisi problemi' olarak duyuruldu.

Kış ve İlkbahar'ın bol yağışlı geçmesi sonucu bu yıl geçen senelere oranla su sıkıntısı gözükmüyor. Çevre Bakanlığı ve İSKİ verilerine göre İstanbul'daki barajlarda doluluk oranı yüzde 90'ların üzerinde. Ancak, 'şebeke hattı arızası' ya da 'enerji kesintisi problemi' vb. adlar altında İstanbul'da özellikle hafta sonları uygulanan su kesintileri halkı mağdur ediyor.

Radikal’de yer alan habere göre, İstanbul'da bugün de 11 ilçede sular sabahın erken saatlerinden itibaren kesildi. İSKİ'nin internet sitesinden yapılan duyuruda, bu ilçelere 'tahmini olarak' akşam saatlerinden itibaren su verileceği duyuruldu ancak, aralarında Şişli'nin de bulunduğu 3 ilçeye öğle saatlerinden itibaren su verilmeye başlandı.

SU VERİLEMEYEN İLÇELER

Çalışmaların bitmesiyle ilçelere kademeli olarak su verilmeye başlanırken halen Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Esenyurt, Eyup, Kağıthane, Kartal ve Zeytinburnu'na su verilemiyor.

Kesintiden etkilenen mahalleler için tıklayın
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 13:30
YORUM EKLE