İsrail'i bahane edip Neve Şalom'a yöneldiler!

Şişhane’de bulunan Neve Şalom Sinagogu’na yürümek isteyen Alperen Ocakları'ndan 'sınır aşan' açıklama

İsrail'i bahane edip Neve Şalom'a yöneldiler!

Büyük Birlik Partisi yanlısı Alperen Ocakları üyesi bir grup, Kudüs’te Mescid-i Aksa’da yaşanan gerilimi ve İsrail devletinin uygulamalarını bahane ederek Şişhane’de bulunan Neve Şalom Sinagogu’na yürümek istedi.

Tehdit gibi açıklamalarda bulunan gurup 'sınır aşan' bir açıklama yaparak "Mescid-i Aksa Türk askeri tarafından korunsun" dedi.

Şişhane’de toplanan İstanbul Alperen Ocakları üyesi yaklaşık 100 kişilik grup tekbir getirerek pankart açtı. Çevik Kuvvet, gruba karşı sinagogun bulunduğu sokağı tamamen kapattı.

Sinagoga yaklaşamayan grup adına açıklama yapan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, “İsrail yaptıklarının yanına kâr kalacağını sanıyorsa yanılıyor. Bir kere daha Siyonist, kan emici İsrail’i uyarıyoruz. Alperenlerin yeryüzünde her Müslüman’ın kanını kendi kanı, canı bildiğini, bu şekilde hareket edeceğini, hiçbir oldu bittiye müsaade etmeyeceğini bütün dünyaya ilan ediyoruz. Mescid-i Aksa Türk askeri tarafından korunsun” şeklinde konuştu.Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 13:38
YORUM EKLE