01 Temmuz 2014 Salı 21:14
İhsanoğlu: İlk kez Yozgat’tan bir Cumhurbaşkanı çıkacak

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim kampanyasına memleketi Yozgat’tan başladı. İhsanoğlu, "İlk kez Yozgat’tan bir Cumhurbaşkanı çıkacak, iddialı olmasam aday olmazdım" diye konuştu.

İhsanoğlu, kente araç konvoyu eşliğinde kendisi için hazırlanan ve üzerinde, “Bozok yaylasının yiğit evladı, birliğimizin teminatı Ekmeleddin İhsanoğlu” sloganlarının yer aldığı seçim otobüsüyle girdi.

Valiliği ziyaret eden İhsanoğlu’nun şehirdeki ikinci durağı babasının doğduğu ev oldu.

150 yıl önce yapılan evde İhsanoğlu’nu akrabaları ve mahalleli karşıladı. Burada kendisine hediye edilen ve içinde yiyecek olan bir çıkını iftar saatinde açmak üzere alan İhsanoğlu, gazetecilere evin kendisi için önemini anlattı:

İhsanoğlu, babaevini ziyaret ettikten sonra Yozgat sokaklarında esnaf ziyareti yaptı. Bu sırada kendisine hediye edilen bir saati, “Ben bunu Çankaya’ya koyacağım. Çankaya Köşkü için alıyorum.” diyerek aldı. İhsanoğlu, “İlk kez Yozgat’tan bir Cumhurbaşkanı çıkacak. İddialı olmasam aday olmazdım.” diye konuştu.

Ekmeleddin İhsanoğlu, esnaf ziyaretinin ardından aralarında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla iftarda biraraya geldi. 
(Fotoğraf: Al Jazeera)

Son Güncelleme: 02.07.2014 13:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.