14 Mayıs 2012 Pazartesi 20:40
İhsan Eliaçık’ın kızı da gözaltına alındı!

1 Mayıs kutlamaları sırasında Şişli’de Anarşist gruplar tarafından bazı banka ve şirketlere ait camlar kırılmıştı. Meydana gelen olaylara karıştığı iddiasıyla yaklaşık 60 kişi gözaltına alındı.

 

Gözaltına alınanlar arasında antikapitalist İslamcı yazar İhsan Eliaçık’ın kızı Zeynep Eliaçık’ın da Kolektif 26A isimli kafede bulunduğu için gözaltına alındığı belirtildi.

 

1 Mayıs’ta bazı işyerleri ve banka şubelerinin camlarının kırılması olaylarına karışanları yakalamak iddiasıyla İstanbul'daki birçok adrese eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyon yapılan adresler arasında genelde anarşistlerin gittiği Kadıköy Paylaşma ve Dayanışma Derneği ve Kolektif 26A kafesi ile Devrimci Anarşist Faaliyet, Lise Anarşist Faaliyet, Paylaşma ve Dayanışma Derneği ve Kolektif 26A üyelerinin evleri yer aldı. Çoğunluğunu “Anarşistler” adlı gruba üye olanların oluşturduğu yaklaşık 60 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında İslamcı yazar İhsan Eliaçık’ın kızı Zeynep Eliaçık da yer aldı.

 

Basında “Antikapitalist Müslümanlar” olarak tanınan gruptan Zeynep Duygu, Zeynep Eliaçık’ın sadece operasyonun yapıldığı adreslerden Cafe 26’da tesadüfen bulunduğu için gözaltına alındığını belirtti. Zeynep Eliaçık’ın sorguda olduğunu aktaran Duygu, Eliaçık’ın kimseyle görüştürülmediğini, babası İhsan Eliaçık’ın da kızına henüz ulaşamadığını söyledi.

 

Timetürk'ün ulaştığı emniyet kaynakları ise Zeynep Eliaçık'ın kıznının göz altına alınan 46 kişi ile sosyal medya ortamındaki yazışmalarının tespit edildiğini sabah babası İhsan Eliaçık ile görüşeceğini ifade ettiler. Antikapitalist gruptan Zeynep Eliaçık dışında bir bayanın daha göz altına alındığı öğrenildi.

Son Güncelleme: 15.05.2012 13:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.