03 Şubat 2012 Cuma 14:01
İhsan Eliaçık: Tepetaklak gideceksiniz

İslamî yazar İhsan Eliaçık'tan "Dindar gençlik yetiştiriyoruz" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a tepki.

 

Habertürk'te Balçiçek Pamir'in sunduğu Söz Sende programına konuk olan İhsan Eliaçık Başbakan Erdoğan'a "Senin görevin inançlı nesil yetiştirmek değil. Özgürlüklerin önünü açmak. Nesli yetiştirecek olan ailelerdir" dedi. İhsan Eliaçık Erdoğan'ın bu sözünü "totaliter buluyorum" demekten de geri durmadı.

 

İşte Eliaçık'ın sözlerinden öne çıkanlar...

 

ATATÜRKÇÜ GENÇLİKTEN HİÇBİR FARKI YOK

Eliaçık iktidarın görevi insanları dönüştürmek değildir. Devletin ve iktidarın böyle bir görevi yoktur. Siz halkın önünü açmakla mükellefsiniz. Halk kendi çocuklarını istediği gibi yetiştirir. Dindar gençlik yetiştireceğiz demenin Atatürkçü gençlik yetiştireceğiz demekten hiçbir farkı yoktur. Bu tür gençleri ilgili sivil toplum kuruluşları yetiştirir. Bu sizin işiniz değildir. Bu toplumda müslüman var, hristiyan var. Dindar demek inancını ve hayatını ona göre yaşayan kişi demektir.

 

HZ. MUHAMMEDİ ÖRNEK ALIN

Ben bugüne kadar ceketiyle gelip ceketiyle giden politikacı görmedim. Olursa onun kitabını yazacağım. Bir tek Hz. Muhammed ceketiyle gelip ceketiyle gitmiştir. Bütün politikacı ve devlet adamlarının onun yaşantısını örnek alması gerekir.

 

Şöför değişti ama araç aynı yöne gidiyor. Bizim 28 Şubatta yaşadıklarımızı şu anda Ulusalcılar ve BDP'liler yaşıyor. Hükümete söylüyorum. Gidişatınız gidişat değil. Tepetaklak gideceksiniz. Bu muhalefet de gitmeli. Çünkü bu muhalefet hükümete güç veriyor.

Aşağıdan izleyebilirsiniz:

Son Güncelleme: 04.02.2012 11:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.