Hurşit Külter'in ailesinden çağrı

Günlerdir haber alınamayan Hurşit Külter için ailesi duyarlılık çağrısında bulundu

Hurşit Külter'in ailesinden çağrı

27 Mayıs'ta "BÖF" adlı ve özel harekatçılara ait olduğu düşünülen bir Twitter hesabından gözaltına alındığı duyurulan ve günlerdir haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in ailesi, oğullarının akıbetine ilişkin Toptepe köyündeki evlerinin önünde basın açıklaması yaptı.

ANF'nin haberine göre açıklamaya, Anne Kerime Külter, Baba Hamit Külter ile ile aile fertleri ve köy sakinleri katıldı.

'GÜMÜŞTEPE'NİN İŞKENCE YERİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ!'

Kuzen Külter, Hurşit Külter’in daha önce 5 yıl cezaevinde kaldığını ve daha sonra DBP İl Yöneticisi olduğunu ifade ederek, “Hurşit Külter, daha huzurlu bir ortam yaratmak umudu ile çalışmıştır. Şirnex’te ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte kendisi de Bahçelievler’de bulunan teyzesinin yanına gideceğini söyleyerek evden ayrılmış. O günden 27 Mayıs 2016 tarihine kadar kendisiden herhangi bir haber alınamamıştır. Ta ki 27 Mayıs 2016 tarihi sabah saat 07.00‘da bize gönderilen mesaja kadar. Mesajda 'Geldiler. Hakkınızı helal edin' diyordu” şeklinde konuştu.

Külter, aynı günün akşamı saat 20.00 gibi 'BÖF' adlı Twitter hesabında Külter’in yakalandığına dair paylaşımlarda bulunulduğunu hatırlatarak, şunları belirtti: O günden sonra yaptığımız bütün girişimlere rağmen hiçbir haber alamadık. Son olarak geçen bir haber de Hurşit’in Gümüş tepede bulunan özel harekat binasına götürüldüğü öğrendik. Gümüştepe'nin bir işkence yeri olup kendi inisiyatifine bırakılan grupların kontrolünde bir yer olduğunu biliyoruz.”

'KAYGILIYIZ; HURŞİT'E SAHİP ÇIKILSIN'

Külter Ailesi, açıklamasında şunları da kaydetti: "Yapılan paylaşımlar ve görgü tanıkların anlatımlarından anlaşılıyor ki Hurşit şu an gözaltında. Daha önce Hurşit’in arkadaşları da katledildi. Bunun en somut örneği Silopi’de katledilen 3 kadın siyasetçiden biri olan Fatma Uyar, Hacı Lokman Birlik. Acaba sıra Hurşit’e mi geldi, diye kaygılıyız."

Aile, herkesi duyarlı olmaya ve Hurşit Külter'e sahip çıkmaya çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 18:44
YORUM EKLE