01 Kasım 2011 Salı 22:32
Hükümet'ten Perinçek'e destek geldi

İsviçre aleyhine AİHM'de açtığı davada Doğu Perinçek'e destek Türkiye hükümetinden geldi…

Hani bir reklam vardı eskiden: "Yok, aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankası'yız" diye...

Bu reklamın siyasetteki karşılığı şöyle oldu: "Yok, aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bakiyesiyiz"

Konu hıristiyanlar, Ermeniler, Rumlar, Kürtler, Aleviler, milliyetçilik olunca bütün partiler birlik oluyor.

Ermeni soykırımını inkar etmenin suç olduğu İsviçre’ye şov yapmak için giden, peşine Türkiye'deki tüm ırkçıları takan, bu işler için bir de Ermeni Soykırımı'nın mimarına atfen "Talat Paşa Komitesi" diye bir oluşum kuran Doğu Perinçek, "Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır. 1915'te soykırım yapmadık vatanımızı savunduk" dediği için yargılanıp para cezasına çarptırılmıştı.

Bunun üzerine, Doğu Perinçek’in AİHM’e açtığı davada ilginç bir gelişme yaşandı.

Ergenekon sanığı Doğu Perinçek’in İsviçre aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne açtığı davada mahkeme Türkiye’den de görüş bildirmesini istedi. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de AİHM’deki davaya Perinçek’in lehine görüş bildirerek katıldı.

Türkiye’nin Perinçek lehindeki görüşünün AİHM tarafından nasıl değerlendirileceği merak ediliyor.

Doğu Perinçek, halen Ergenekon davasında yargılanıyor ve Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor.

DEMOKRAT HABER

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
kami 2011-11-02 09:04:54

SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIKLIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIKLIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIKLIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIKLIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIKLIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIK SOYTARILIKLIK

Avatar
kamyoncu 2011-11-02 09:20:24

Talat Paşa hakkında yeterli geniş bilgiyi hangi kaynaktan bulabilirim,site yöntimi yardımcı olursa sevinirim...

Avatar
Berkay Berk 2011-11-02 11:26:33

Inanilmaz tarafisz bir yazi yazmis, ismini aciklamadigi yazar ! Hangi fikirde olursaniz olun, eger demokrat haber niteliginde sitenizi yayinliyorsaniz, tarafsiz yazilar yazmanizi tavsiye ederim. Elestiriyi okuyucuya birakmalisiniz. Eger bunu basaramiyorsaniz, kendi yorumunuz olarak ilan etmelisiniz makalenizi !!! Percinek "pesine tüm irkcilari pesine takarak", yüzünüzün kisarmasi gerekiyor bunu yazar ken !! Amerika da yasayan Ermeniler, sizin düsüncenize görede, irkci olmalari gerekiyor, netice de asiki bir kin ve nefret besliyorlar türklere karsi !? Biraz bu konu hakinda düsünün isterseniz !! Bir tavsiyem daha Hovhannes Katchaznouni, bölelikle kimin ne amclarla onca insanin gereksiz yere ölmesine sebeb olanliri ögrenmis olursunuz ! Saygilar !

Avatar
necati emirdağ 2011-11-02 16:05:08

yazar, olan gerçekleri balık hafızalılar(örn. siz) hatırlayabilsin diye yazmış , 1985-90 larda P.P.K. nın ve lideryle söyleşiler yapıp deskleyendi maocu boskurt perinçek,,, ermeniler kürtler v.s bize kin duyabilirler , biz kendimize bakmalıyız , kan kanla intikamla yunmaz , su ile yunur...