08 Ocak 2018 Pazartesi 19:43
Hükümet, Anadolu Ateşi gösterilerinde kıyafetlerin kapanmasını  istemiş

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun genel sanat yönetmenliğini yapan Mustafa Erdoğan, “Hükümet kanadından kıyafetlerin kapanması yönünde talep var” dedi.

‘Anadolu Ateşi’ ve ‘Troya’ gibi dans gösterileriyle Türkiye kültür ve sanat hayatında önemli bir yer edinen topluluk, bu sene 13 Ocak’ta 5 bininci gösterisi için sahne alacak.

Hürriyet’in Cumartesi ekinden İpek İzci’ye konuşan Erdoğan, projesini “Ayaklarını kendi topraklarına basan, yönünü Batı’ya çeviren modern bir çalışma” olarak tarif edip “Hükümet kanadından kıyafetlerin kapanması yönünde talep var” diye ekledi.

Erdoğan, İzci’nin “Bu yıl ‘Anadolu Ateşi’ ve ‘Troya’da değişiklik mi yapıyorsunuz” sorusuna “Toplum değiştikçe biz de ayak uyduruyoruz. Ama çizgimizden taviz vermeden, çağdaş yüzümüzü değiştirmeden” diye yanıt verdi.

Bu yanıtı üzerine, “Değişime ayak uydurmak demişken, kıyafetler kapandı mı mesela” sorusuyla karşılaşan Erdoğan, şunları söyledi: “Hayır ama öyle bir talep oluyor yer yer. Genellikle hükümet kanadından olur öyle şeyler. Seyirci bizi kabul etmiş ve bu haliyle benimsiyor, seviyor. Kaldı ki öyle bir şey yaparsak bizim sanatçı kimliğimizde de, muhalif kimliğimizde de taviz vermek diye bir şey yok. Sanatçı, devletten bağımsız iş yapan adama denir.” 

Son Güncelleme: 09.01.2018 11:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.