Hollywood yıldızı, IŞİD'e karşı YPG'ye katıldı

The Mail gazetesine röportaj veren Michael Enright, IŞİD'e karşı mücadelesinde kararlı olduğunu vurgulayarak, dünyaya seslendi

Hollywood yıldızı, IŞİD'e karşı YPG'ye katıldı

Karayip Korsanları'nda Johnny Depp'le, Gece ve Gündüz'de Tom Cruise'la birlikte oynayan Hollywood Yıldızı Michael Enright, IŞİD'e karşı savaşmak üzere YPG saflarına katıldı.

51 yaşındaki aktör, artık Hollywood yıldızlarının partilerinde boy göstermek yerine, Sincar dağlarında kamuflajı ve silahıyla dolaşıyor.

IŞİD'in Batılı rehineler için ortalama 100 bin dolar fidye istediğinin farkında olduğunu kaydeden Enright, benzer bir durumun kendi başına gelmesi halinde geride bırakacağı tek şeyin son mermisi olacağını söyledi.

2 aydır Rojava'da olan ve YPG savaşçılarından temel silahlı eğitimi alan Enright, bu kararı aldığında, kendisini vazgeçirmeye çalışacaklarını bildiği için hiçbir arkadaşına bahsetmemiş.

İngiltere'de yayımlanan The Mail gazetesine Rojava'dan telefonla görüş veren Michael Enright, IŞİD'e karşı mücadelesinde kararlı olduğunu vurgulayarak, "IŞİD bir nefret ve tüm insanlığı, bu nefrete karşı elinden geleni yapmaya çağırıyorum" dedi. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 19:22
YORUM EKLE