Hayatını kaybeden askerin akrabasından: Vatan sana canımız feda değil

Şırnak'taki saldırıda hayatını kaybeden Barış Aybek'in akrabası Ercan Can Aybek acısını paylaştı

Hayatını kaybeden askerin akrabasından: Vatan sana canımız feda değil

Günlerdir Türkiye’nin her yerinden asker ve gerilla ölümlerinin haberleri geliyor. Artık ben de bir şehit askerin akrabasıyım. 11 Ağustos Salı günü toprağa verilen Barış Aybek’in akrabasıyım. Sanmayın ki bunu övünerek, gururlanarak söylüyorum, yazıyorum. Bu, ölümlerin herhalde en acısı, en fenası… Hele ki ölen asker; askere giderken istemeyerek, zorla, verecek 18 bin lirası olmadığı için gidiyorsa. Kimse kusura bakmasın “Vatan sana canımız feda değil; niye olsun ki(!)”

Askere gitmek zorunda kalanlar Tayyip Erdoğan ve onun kendi gibi eli kanlı bakanları, milletvekilleri parasına para, gemiciğine gemi, yatlarına yat, katlarına kat koysunlar diye gitmiyorlar askere. Biz her asker öldüğünde sizlere lanet okumaktan, beddua etmekten bıktık. Kimse kusura bakmasın “Vatan sana canımız feda değil; niye olsun ki(!)”

Sizin iktidar hesaplarınız için ölmekten tükendik fark etmediniz mi? Yok CHP-AKP, yok MHP-AKP, yok CHP-MHP-HDP… Hani siz milletin iradesini düşünüyordunuz? Hani siz milletin yapma etme dediğini yapmazdınız? Bu millet size savaşı bitir diyor. Bu millet artık kan, gözyaşı, katliam görmek istemiyoruz diyor. Neden bizlere istemediğimiz şeyleri yapıyorsunuz/yaptırıyorsunuz? Kimse kusura bakmasın “Vatan sana canımız feda değil; niye olsun ki(!)”

Bangır bangır alanlarda, meydanlarda, sözde halka açık yerlerde bağırıyorsunuz; “Biz de savaş istemiyoruz, anaların gözyaşını dindirmek istiyoruz” diye. Bu mu sizin dindirmek istediğiniz savaş! 30 yıl oldu (!) 30 yıldır savaş sürüyor. Sizin ise 30 yıllık savaşa dair yaptığınız tek şey boş konuşmak ve savaşı körüklemek. Kimse kusura bakmasın “Vatan sana canımız feda değil; niye olsun ki(!)”

Yılların sonunda bu halkların sizden anladığı tek şey şu; barışmak kolay değil! Kolay olmasın da zaten! On binlerce insanın öldüğü bir savaş da barışmak kolay olmasın zaten. Eğer kolay olursa o asker ve gerilla ailelerine, bu halklara verecek hesabınız çok ağır olur sizin için. Bizler bu topraklarda savaş istemiyoruz artık. Kimse kusura bakmasın “Vatan sana canımız feda değil; niye olsun ki(!)”

Bugün ölen Barış Aybek’in de; ölen gerillanın da katili Erdoğan’dır. Katili AKP iktidarıdır. Katili AKP’nin kirli savaş politikalarıdır. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki “Biz yıkmadıkça, yıkılmayacak!” bu lanet iktidar. Bugün bizi savaşa sürükleyenlerin ‘Vatan’ dedikleri Erdoğan’ın sarayından başka birşey değildir. Bizim kirli savaşınıza verecek bir gram canımız kanımız kalmadı artık. Kimse kusura bakmasın “Vatan sana canımız feda değil; niye olsun ki(!)
(sendika.org)

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
batmanli
batmanli - 3 yıl Önce

helal olsun gercek vatansever seningibileridir mekani cenet olsun inşAllah

Musa istanbuli
Musa istanbuli - 3 yıl Önce

Kesinlikle katılıyorum ağzına yüreğine kalemine sağlık

İNSAN
İNSAN - 3 yıl Önce

Sena hanım siz hiç 21 yaşında canınızı koydunuzmu toprağa daha kefeni kanlı. Yada hiç bi ablam ben 23 yaşındayım kardeşim ölmeseydi ben ölseydim diye ağlarken sakinleştirmeye çalıştınız mı. Sema hanım evinizde oturup şehit edebiyatı yaparken evladınız kardeşiniz yada kocanız veya sevdiğiniz şehit oldumu. Burada vatan millet sakarya laflarını bırak. Bugün sen rahat yat uzan ye iç diye tek başına dağın başında mevzide öldürülen ve ölüm sebebi 30 yıldır açıklanamayan gence veya ailesine vatan haini diyemezsin. Boş konuşmayın burada saçma sapan... Lan 2015 türkiyesinde millet saraylarda otururken herşeyi bi kamerayla izleyebilecek ekipmanı olanlar gencecik barış ı sürdüler namlunun ucuna.. Ateş düştüğü yeri yaktı

Cizreli
Cizreli - 3 yıl Önce

Agzına yüreğine sağlık kardeşim keşke bütün insanlar senin gibi düşünüp paylaşsa belki bukadar madusum fakir mazlum insanlar ölmezdi annelerin yürekleri kan sızmazdı... Aksaray savaşı. Mesele vatansa suriye PYD başkanı SALİH MÜSLÜM gibi önce oģlunu çephece göndereceksin... DÜNYADA vatanı ve davası için oglunu çepheye gönderen tek lider...

kuralsızz
kuralsızz - 3 yıl Önce

ulan salak sema faşist seni o..... seni bari ölüye saygın olsun inşAllah seninde basına gelir gelirde o zaman anlarsınn

Sema
Sema - 3 yıl Önce

NAsil da güzel anlatmış kendi ve kendi gibilerin vatan haini olduğunu.biz de sizin gibileri istemiyoruz bu vatan toprağında. Kanla beslenip de suçu başkasına atanlar la barış olmaz zaten.suriye uzak değil hadi gidin katliam görsün o kan bürünmüş gözleriniz.sizin gibiler bu cennet vatanın kıymetini bilmedi bilmeyerek. Size bu topraklar da yer yok artik

berat
berat - 3 yıl Önce

terörist dediklerinin ağzından barış,haklıyız vatanseverim diyenlerin ağzından savaş çıkıyor çelişki değilmi be mübarek Allah ıslah etsin.

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Bu vatanın 18 binlirası olanlarında torpille çürük raporu alanlarında oğluna torpil yapan siyasilerinde kanınada canınada ihtiyacı yok çok şükür biz yine gideriz barışta alın terimizi savaşta kanımızı esirgemeyiz biz osmanlıda bi tabir varmış TÜRK BARIŞTA RENÇBER SAVAŞTA ASKER simdide değişen bi şey yok vicdani retçıksın bence böyle tabansızlardan asker olsa ne olmasa ne