Havalimanı saldırısıyla ilgili gözaltı sayısı 24’e yükseldi

Havalimanı Katliamı'yla ilgili İstanbul'da şu ana kadar 14’ü yabancı uyruklu 24 kişi gözaltına alındı. Öte yandan Antep'te havalimanı saldırısıyla ilgisi olduğu iddia edilen 17 kişi gözaltına alındı

Havalimanı saldırısıyla ilgili gözaltı sayısı 24’e yükseldi
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 44 kişinin hayatını kaybettiği 237 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin dün 16 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Gözaltına alınan üçü yabancı 13 kişi emniyete götürüldü.

Ardından bugün Başakşehir Kayaşehir’de sabaha karşı bir IŞİD hücre evine yapılan operasyonda da yabancı uyruklu 11 IŞİD'linin aynı evde yakalandığı belirtildi.

Böylece gözaltına alınanların sayısı 24’e yükseldi.

Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ardından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da saldırının sorumlusunun IŞİD olabileceğini ifade etti.

Öte yandan saldırıda yaralananlara ilişkin İstanbul Valiliği de bir açıklama yaparak 157 kişinin taburcu edildiğini, 80 kişinin tedavilerine ise devam edildiğini belirtti.

ANTEP

Antep'te düzenlenen operasyonda, Atatürk Havalimanı'na yönelik saldırıyla ilişkili olduğu öne sürülen yabancı uyruklu 17 kişi gözaltına alındı.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 17:54
YORUM EKLE