Hava operasyonuna 'fiilen' katılan Türkiye'ye IŞİD'den tehdit

Erdoğan'ın hedef alındığı IŞİD'in tehdit açıklamasında, 'Müslüman topraklarından sürüleceksiniz' denildi

Hava operasyonuna 'fiilen' katılan Türkiye'ye IŞİD'den tehdit

Türkiye'nin, ABD'nin öncülüğündeki IŞİD'le mücadele koalisyonuna resmen ve fiilen katılması cihatçıları kızdırdı. IŞİD'e ait Türkçe yayın yapan haber sitesi hilafettakip.com'da, "Türkiye'nin bugün elleriyle işledikleri, Türkiye'ye döndürülecektir" denildi.

HAVA SALDIRILARI

Türk savaş uçakları ilk kez önceki gün koalisyonun bir parçası olarak Suriye'deki IŞİD hedeferini vurmuş, dün de ikinci saldırıyı gerçekleştirmişti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye ve ABD arasında IŞID ile mücadele konusundaki mevcut işbirliğinin daha da derinleştirilmesi yönünde alınan kararlar dahilinde hava saldırıları düzenlenmiştir" denildi.

Diken'in haberine göre saldırılar ve dışişleri açıklamasına Türkiye'de yayın yapan haber sitesi hilafettakip.com üzerinden yanıt veren IŞİD, tehditler savurdu.

IŞİD'İN TEHDİDİ: 'MÜSLÜMAN TOPRAKLARINDAN SÜRÜLECEKSİNİZ'

"'Kafir', işbirlikçi Erdoğan, bundan 10 yıl önce de yine ABD askerlerinin Irak'ta yaptığı katliamı destekleyen mesajlar göndermişti" diye başlayan açıklamanın tam metni şöyle:

"Kafir, işbirlikçi, tağut Erdoğan'ın, 2014 Kobane kuşatmasındaysa ABD menfaati için Kobane'de PKK'ya yardım ettiği güneş kadar açıktır. Erdoğan, Peşmerge'yi, ÖSO'yu (Özgür Suriye Ordusu) Türkiye üzerinden sokup, gıda, ilaç ve teçhizat ile destekleyip Kobane'yi kurtardı. Haçlıların daha çabuk PKK ve Esad rejmine yardıma yetişmesi için incirliği (İncirlik Üsss kastediiyor) ABD'ye açtı.

"Allah, tüm kafirleri ittifak ettikleri haçlılar ile haşredecek. Allah sizi muvahhid mücahidlerin elleriyle işgal ettiğiniz İslam topraklarından sürecek. Nasıl ki, Irak'ın elleriyle işledikleri bu gün onlara döndürüldüyse Türkiye'nin, bugün elleriyle işledikleri de Türkiye'ye döndürülecek. Şeytanın kurduğu düzeni zayıftır, güç ve kuvvet yalnızca Allah'ladır Biiznillah."

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
diren dicle
diren dicle - 3 yıl Önce

isid danisikli dovusuyor kesinlikle Savaş ucaklari onlari vurmaz artik herkes biliyorki isid turkiyenin ortadogudaki 5. ordusudur

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

bastan beri isid korundu kollandi simdide nato kulagindan tutup zorlan vurduruyo kalben isid sevgisi devam

zurna
zurna - 3 yıl Önce

ne yorumumu siliyorsunuz? işinize gelmiyor değilmi ?