Hatay Valiliği'nden Reyhanlı’daki patlamaya ilişkin açıklama

Hatay Valiliği, Reyhanlı’daki patlamanın 2 Suriyelinin bomba hazırlığı yaparken meydana geldiğini açıkladı. Açıklamada ölen Suriyeli kişilerin isimleri ve herhangi bir örgütle bağlarının olup olmadığı bilgisi ise yer almadı

Hatay Valiliği'nden Reyhanlı’daki patlamaya ilişkin açıklama
Hatay Valiliği, dün Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir evde meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Valilik, patlamanın iki Suriyelinin bomba hazırlığı yaparken meydana geldiğini açıkladı.

Valilik açıklamasında, evdeki aramada bir tabanca ve tabancaya ait susturucu bulunduğu da duyuruldu.

Valilik evi kullanan 2 kişinin Suriye vatandaşı olduğunu, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını da belirtti. Hastaneye kaldırılan 2 Suriyeli daha sonra yaşamını yitirmişti.

Valiliğin açıklamasında ölen Suriyeli kişilerin isimleri, herhangi bir örgütle bağlarının olup olmadığı bilgisi yer almadı.

Valilik açıklaması şöyle:

“06 Temmuz 2016 Çarşamba günü saat 16.30 sıralarında İlimiz Reyhanlı ilçesi Kanatlı Mahallesi Kurtuluş Caddesi Şehit Sedat Pişen Sokak üzerinde bulunan bir ikamette patlama meydana gelmiştir.

Yapılan ilk inceleme neticesinde patlayıcı madde hazırlarken yaralandığı değerlendirilen Suriye vatandaşı iki şahıs, MKÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne götürülmüştür.

Güvenlik birimleri tarafından evde yapılan aramada bir tabanca ve tabancaya ait susturucuya el konulmuştur. Olayla ilgili tahkikat başlatılmış olup, gelişmeler hakkında ayrıca bilgi verilecektir.”

Olayla ilgili incelemesini sürdüren polis IŞİD şüphesi üzerinde duruyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 14:28
YORUM EKLE