28 Kasım 2016 Pazartesi 23:12
Hasan Ocak dosyasında zaman aşımı kararına itiraz edilecek

Faili meçhul cinayetlerin kurbanlarından biri olan Hasan Ocak soruşturmasıyla ilgili verilen zaman aşımı kararına itiraz edilecek.

Evrensel’de yer alan habere göre 21 Mart 1995'te İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alınan ve 58 gün sonra cesedi kimsesizler mezarlığında bulunan Hasan Ocak için adalet arayışı sürüyor.

Faili mehul cinayetle ilgili 17 Ekim 2016 tarihinde verilen zamanaşımı nedeniyle kovuşturmaya yer almadığı kararına karşı Cumartesi Anneleri eylem çağrısında bulundu.

İHD İstanbul Şubesi Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon tarafından yapılan açıklamada zamanaşımı kararı için “Hasan Ocak'ı kaybedenler cezasızlıkla ödüllendirildi” denildi.

21 yılda sayısız savcının elinden geçen dosyanın soruşturma aşamasını geçemediği, savcılığa bildirilen delillerin araştırılmadığı, tanıkların tamamının dinlenmediği, bilinen suçluların ifadeye çağrılmadığı belirtilen açıklamada “Sizi, failin affı anlamına gelen zamanaşımı kararına itiraz etmek için Ocak Ailesi ile birlikte kararın verildiği Beykoz Adliyesi önünde olmaya çağırıyoruz” denildi.
 
İtiraz öncesi basın açıklaması Salı günü saat 12.00’de İstanbul Beykoz Adliyesi önünde gerçekleştirilecek.
 
 

Son Güncelleme: 29.11.2016 14:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.