13 Ağustos 2015 Perşembe 17:30
Görgü tanıkları anlattı: Polis öldürdüğü iki çocuğa gerilla kıyafetleri giydirdi

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde özel timler 2’si çocuk 3 kişiyi öldürdü. Görgü tanığı çocukların öldürüldüğü odun deposunun üst katında kalan ve ailesinden birçok kişinin feci biçimde dövülerek gözaltına alındığı anlatarak, polisin öldürdüğü iki çocuğa gerilla kıyafetleri giydirdikten sonra yakınlarına da bu kıyafetleri giydirmeye çalıştığını söyledi.

Diyadin'de fırında çalışan Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar ile kimliği öğrenilemeyen bir kişinin, özel harekat timleri tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) konuşan görgü tanıklarından Filiz Kahraman, çocukların öldürüldüğü odun deposunun üst katında kalan ve ailesinden birçok kişinin feci biçimde dövülerek gözaltına alındığı anlatarak, polisin öldürdüğü iki çocuğa gerilla kıyafetleri giydirdikten sonra yakınlarına da bu kıyafetleri giydirmeye çalıştığını söyledi.
‘O çocuklar sürekli fırında çalışıyordu’

Olayın tanıklarından Nihal Kahraman, “Çatışma olduğu zaman hayvanlarımızı yeni yaylada geldiği için Murat Nehri kenarındaydı. Eşim de oraya gitti. Çatışma bittikten sonra eşim, kayınım ve oğlum hayvanları bağlamak için eve getirdiler. O an panzer bizim evin oraya geldi. Eşim de korkudan dolayı ahırın elektriğini söndürdü. O an eşimi aldılar. Silahın dipçiği ile eşimi baya dövdüler. Eşimi dövdükleri zaman evde olan oğlumun dışarı çıkmasına izin vermedim. Çünkü her yeri rastgele tarıyorlardı. Oğlumu da öldüreceklerdi. Eşimi aldıkları zaman biz kapıya çıkmaya çalıştık, o esnada silah sesleri geldi.

Her iki çocuk da fırının deposunda odun alıyorlardı. O an ikisini de öldürdüler. Ondan sonra eve baskın yaptılar. Silahı benim kafama dayadılar. ‘Durmazsan seni de vururuz’ dediler. Evde olan tüm erkekleri yaka paça gözaltına aldılar. O çocuklar sürekli fırında çalışıyordu. Her ekmek aldığımda sohbet ediyorduk. Hatta dün akşam Orhan ile konuştum. İkisi de ekmek parası için çalışıyorlardı” dedi.
‘Gerilla kıyafeti giydirdiler’

Olayın tanıklarından Filiz Kahraman ise, özel harekat timlerinin önce çocukları öldürdüğünü, daha sonra gerilla kıyafetleri giydirmeye çalıştığını belirterek, “Akşam gözaltına alınan akrabalarımıza da gerilla kıyafetleri giydirmeye çalıştılar. Kayınım Feyzi elbiseleri giymemek için çok direndi. Onlar da kayınımı çok dövdüler. O iki gence de aynısını yaptılar. Önce öldürdüler sonra gerilla kıyafeti giydirdiler” dedi.

Son Güncelleme: 13.08.2015 17:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Cem 2015-08-14 00:08:09

Yapan insanmi

Avatar
Böyle yalan çok guzel 2015-08-14 03:24:18

PKK yalanların arkasına saklanmasını. Kalleşçe değil mertçe savassin

Avatar
ismet 2015-08-14 14:04:09

Bu yapilanin neresi mertlik pkk dan mertlik talep edebiliyorsunuz

Avatar
Kürt oğlu kürt 2015-08-14 10:01:32

Şeref sizler Allah belanizi versin

Avatar
ismet 2015-08-14 14:08:53

Herkes cok iyi biliyorki bu pkk yakti denilen tirlar pkk vurup oldurdu denilen insanlar sadece bdp oyunu dusurup bdp meclisten cikarma cabasidir bilinsinki halk gozunu acti

Avatar
Berf 2015-12-22 05:41:32

Siz insan mısınız be! Hayvanlar bile sizden kat kat daha yüksek gözümde caniler Allah sizi ve sizin gibileri bildiği gibi yapsın soyu belli olmayan pezewenk sürüleri!!