Gezi Parkı'nda kazı tepkiler üzerine durdu

İETT durağının Gezi Parkı’na doğru çekilmesi tepkilere neden olmuştu....

Gezi Parkı'nda kazı tepkiler üzerine durdu

Taksim Gezi Parkı'na otobüs durağı yapılması için gece saatlerinde yapılan çalışma, tepki üzerine durduruldu.

Gezi Parkı’nın Cumhuriyet Caddesi tarafında bulunan İETT durağının Gezi Parkı’na doğru çekilmesi çalışması sivil toplum kuruluşlarının tepkisine neden oldu.

Taksim Dayanışması üyeleri gece boyunca kazılan alanın yanında nöbet tuttu. Konunun sosyal medyada yayılması üzerine Gezi Parkında kalabalık arttı.

Kazılan alan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından getirilen bir kamyon toprakla dolduruldu.

Taksim Dayanışması Sözcüsü Cem Tüzün, "Kendisini İETT müteahhitinin taşeronunun taşeronu diye adlandırılan herhalde hafriyat şirketinin yöneticisi. Onlar İETT’den aldıkları izinle bu çalışmayı yaptıklarını söylediler. Ellerindeki belge İETT’ nin bu çalışmayı yapmak için kendilerine verdiği talimattı. Bu talimatın ekinde bir mühendis veya mimar tarafından çizilmesine asla ihtimal vermediğim, çok komik bir kroki vardı. Oklar, şu durak bu kadar metre geri alınacak diye. Proje olarak da onu gösterdiler. Biz kendilerine dedik ki bu yaptığınız çalışma usulsüzdür. Bize gösterdiğiniz belge İETT’nin bu işi yapın diye size verdiği talimat. İmar planına işli bir çalışma olması lazım. Bunlar kesinlikle yok. Her şeyden önce imar planı yok. Koruma Kurulu’ndan onay olması lazım.”

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 13:41
YORUM EKLE