Firari Akyürek’ten film gibi bir firar daha

‘Polis KCK operasyonu yapıyor’ diye bağırıp kaçtı…

Firari Akyürek’ten film gibi bir firar daha

ADANA’da, cezaevinden firar eden 34 yaşındaki Şefik Akyürek’i gözaltına almak isteyen sivil polisler, şüphelinin "Polis KCK operasyonu yapıyor" diye bağırması üzerine bir grup tarafından linç edilmek istendi.

Güven Timleri, birçok suçtan aldığı 17 yıl 6 ay hapis cezasını çektiği Osmaniye Cezaevi’nde firar eden Şefik Akyürek’in, merkez Seyhan İlçesi’nin Barbaros Mahallesi’nde saklandığı bilgisine ulaştı. Bölgede çalışma yapan sivil polisler, PKK sempatizanlarının sık sık eylem yaptığı mahallede bir parkta oturan Şefik Akyürek’i yakaladı. Kelepçelenmek istenen Akyürek, "Polis KCK operasyonu yapıyor" diye bağırarak yardım isteyince, ortalık karıştı. Bir grup genç, Akyürek’i kurtarmak için sivil polislere saldırdı.

KOMİSERİN SIĞINDIĞI KUYUMCU YAĞMALANDI

Akyürek kargaşadan yararlanıp kaçarken, Komiser Yardımcısı Mehmet Özer, bir kuyumcuya sığınıp kepenklerini kapattırdı. Taş ve sopalarla kuyumcuya saldıran göstericiler kırılan vitrindeki altınları da yağmaladı. Göstericiler zorla girdikleri kuyumcudan dışarı çıkarttıkları komiser yardımcısını linç etmek istedi. Kimliği belirlenemeyen bir kadın da komiseri kurtarmak için araya girerek göstericileri engellemeye çalıştı. Komiser yardımcısı Mehmet Özer’in telsizden yardım isteği üzerine bölgeye gelen resmi ve sivil ekipleri görenler ara sokaklara girerek gözden kayboldu.

Güvenlik kameralarını inceleyen polis, saldırıyı gerçekleştiren 8 kişinin kimliğini saptadı. Şüphelilerden 3’ü yakalanırken, kaçan Şefik Akyürek ile onu kurtarmaya çalışan 5 kişi aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2012, 15:12
YORUM EKLE