04 Ağustos 2013 Pazar 18:10
Eskişehir'de Ali İsmail için yürüdüler
Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında aralarında polislerin de olduğu iddia edilen kişilerin saldırısına uğradıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz unutulmadı.

Gezi direnişi sırasında aralarında polisin de bulunduğu iddia edilen kişilerin saldırısı ile ağır yaralanan, hastaneden de ağrı kesici verilip gönderilen, 38 gün komada verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Ali'yi arkadaşları unutmuyor.  Korkmaz'ın saldırıya uğradığı yere karanfiller bırakıp mumlarla 'Ali' yazdı.

İftardan sonra Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki Espark Alışveriş Merkezi önünde toplanan grup, 'Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür' yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti.

Sık sık, 'Her yer Taksim her yer direniş' ve 'Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür' diye slogan atan grup, yürüyüşü Kurtuluş Mahallesi Yunus Emre Caddesi'nde tamamladı. Protestoya katılanlar caddeyi trafiğe kapatıp yarım saat süreyle oturma eylemi yaptı. Bu esnada yaşlı bir kadın Ali İsmail'in fotoğrafı ve pankart başında dua okudu...

Yaktıkları mumlarla yerde 'Ali' yazısı yazan gruptakilerin bir bölümü bulundukları yerin arkasındaki Sanayi Sokak'a giderek Ali İsmail Korkmaz'ın saldırıya uğradığı yer olduğu öne sürülen ekmek fırınının önüne kırmızı karanfiller bırakıp fırın camlarına da Korkmaz'ın fotoğrafını yapıştırdı. Grup tekrar Yunus Emre Caddesi'ne dönerek oturma eylemini sürdürdü.

Bu sırada kalabalığın yanına gelen bir kişi "Bizim de yaşama hakkımız var. Eyleminiz yüzünden otobüsümüz gelmiyor" deyince tartışma çıktı. Kalabalıktakiler tarafından bu kişi uzaklaştırdı. Protesto gösterisine katılanlar daha sonra dağıldı.
Son Güncelleme: 05.08.2013 18:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.