Esenyurt'taki Kobani eylemcilerine pompalı tüfekle saldırı

Yaralananlardan durumu ağır olan bir kişinin beyin ölümünün gerçekleştiği bildiriliyor...

Esenyurt'taki Kobani eylemcilerine pompalı tüfekle saldırı

Esenyurt'ta Kobani'ye destek eylemi yapanlara pompalı tüfekle ateş açılması sonucu bazı göstericiler yaralandı. Yaralananlardan durumu ağır olan bir kişinin beyin ölümünün gerçekleştiği bildiriliyor.

Radikal'in Anadolu Ajansı'na dayandırdığı habere göre, akşam saatlerinde Esenyurt'ta toplanan ve Kobani'ye saldıran IŞİD'i protesto etmek amacıyla sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen kitleye, pompalı tüfekle ateş açıldı. Olayda bazı göstericiler yaralandı.

'BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ'

Habere göre, yaralıların çoğu kaldırıldıkları hastanede ayakta tedavi edilirken, başına isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Mert Değirmenci'nin beyin ölümünün gerçekleştiği öne sürüldü.

YERDE ÇIPLAK VE BAYGIN OLARAK BULUNDU

Bu arada, Esenyurt Kıraç Meydanı'nda toplanarak yürüyüşe geçen Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyelerinden oluşan göstericilerle ırkçı grup arasında kavga çıktı. Kavgada saldırı sonucu yaralanan ve parkta baygın halde bulunan çıplak bir kişi, önce Esenyurt Devlet Hastanesine, ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Kavgada hafif yaralanan kişiler olduğu da öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 02:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ne olacaktı
ne olacaktı - 4 yıl Önce

hem ülkenin her yerinde kaos yapın halkın araçlarını yakın halkın malını yağmalayın(kürt-türk fark etmez) sonra bize saldırı oldu! sizi çiçeklerle mi karşılayacaktılar ulan azgın satanistler