Erdoğan’ın İzmir mitingi öncesi 10 gözaltı

TGB üyesi bir grup genç gözaltına alındı...

Erdoğan’ın İzmir mitingi öncesi 10 gözaltı

İzmir’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’in mitingi öncesi protesto gösterisi yapan TGB üyesi bir grup genç gözaltına alındı.

Mitingin yapılacağı Gündoğdu Meydanı’na yakın olan Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde toplanan sol gruplar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine gösteri yaptı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yürüyen grubun önü çevik kuvvet polisleri tarafından kesildi. Çevik Kuvvet grubun önünde ve arkasında baraj oluşturup ilerlemelerini engelledi.

Bu sırada yaklaşık 20 metre ilerideki binada bulunan Türkiye Gençlik Birliği (TGB)’nden de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren yaklaşık 10 metrelik bir pankart açıldı. TGB’liler de binadan slogan atmaya başladı. Polis TGB’nin bulunduğu binanın altındaki balkona çıkarak pankartın yarısını bıçakla kesti. Bu sırada dışarıya çıkmak isteyen TGB’li yaklaşık 10 genç gözaltına alındı. O anlarda arbede yaşandı.

Kıbrıs Şehitleri caddesi üzerindeki sol gruplar da ilerlemelerine izin verilmeyince yere oturup slogan atmaya başladı. Bu gerginlik yaşanırken, Başbakan Erdoğan henüz İzmir’e gelmemişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2014, 12:09
YORUM EKLE