Erdoğan'a göre 'Ölmüştür geçmiştir'!

Polis eliyle her gün bir ölüm yaşanıyor...

Erdoğan'a göre 'Ölmüştür geçmiştir'!

AKP İl Başkanları toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Uğur Kurt'un hayatını kaybetmesine neden olan müdahalenin Berkin Elvan eylemine yönelik olduğunu hatırlatarak, "Her ölüm hadisesinde bir tören mi düzenleyeceğiz" dedi.

Polisin attığı gaz fişeğiyle yaşamını yitiren Elvan için 'Ölmüştür geçmiştir' diyen Erdoğan şunları söyledi:

301 şehidimizin acısı tazeyken sustuk. Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik dedik. Ama kimse kusura bakmasın, daha fazla susacak değiliz. Soma’yı bahane edip kıran, dökenler karşısında yine susmayacağız. Daha dün yine olaylar oldu. Neymiş Berkin Elvan’ı anmak için törenler düzenleyeceklermiş. Her ölüm hadisesinde bir tören mi düzenleyeceğiz.

Ölmüştür geçmiştir. Ama Kılıçdaroğlu ’na göre ölen bir gencimiz veya çocuğumuz. Dürüst ol dürüst. Resimlerle kayıtlarla hepsi ortada. Ama o yavruyu aldatanlar da suçlu  Bir Molotof polis aracının içine düştü. Yandılar, hastanede tedavi altındalar. Bütün bu araçların üzerine bu teröristler camları kırmaya çalışıyorlar. Polis eli kolu bağlı mı kalacak, bir şey yapmayacak mı? Nasıl sabrediyorlar anlayamıyorum... Hiçbir medya yaralanan polislerin durumu ne olacak demiyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 18:30
YORUM EKLE