Erdoğan hakkında suç duyurusu

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu...

Erdoğan hakkında suç duyurusu

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan hakkında, milletvekilliği düştüğü halde Başbakanlık görevini sürdürmesi ve AKP Genel Başkanlığı'nı yürütmesi nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Prof.Dr. Ökçesiz, Erdoğan'ı 'şüpheli' olarak gösterdiği dilekçesinde, suç fiillerini de 'Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle milletvekilliği düştüğü halde başbakanlık görevini sürdürmesi, bir siyasal partinin başkanlık işlerini yürütmesi, tarafsızlık ilkesini ihlal etmesi' olarak gösterdi.

Başbakan Erdoğan'ın mazbatasının verildiği 15 Ağustos Cuma gününü de suç tarihi olarak gösteren Ökçesiz, 'Şüphelinin Başbakanlık işlem ve eylemlerindeki imzaları ve basında yer alan kişisel açıklamaları ile AKP başkanlık işlemleri' şeklinde delilleri, tüm Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarını da tanık olarak gösterdi.

Prof. Dr. Ökçesiz, Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan hakkında kamu davası açılması ve cezalandırılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 14:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
selimcanlı
selimcanlı - 4 yıl Önce

profe sör hayırettin bey, ahmet nejdet sezer, müddeti dolduğu halde yeni c.başkanı 367 uydurmasıyla uzatıldığı için 3/4 ay daha fazla çankayadan ayrılmadı. halbuki ayrılmalı ve yerine vekaleten birisi atanmalıydı. o zaman neredeydin sayın kraliçe elizabetin sör'ü. yazıklar olsun size. prof olmuşsunuz ama taraflılığı elden bırakmıyorsunuz.