Enerji Bakanı hakkında suç duyurusu

'Trafo merkezlerinde güvenlik olmadığı ortaya çıktı'

Enerji Bakanı hakkında suç duyurusu

Doğa Savaşçıları Derneği Başkanı Zafer Çetintaş, Enerji Bakanı Taner Yıldız hakkında "Trafoya kedi girdi" açıklamasıyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Çetintaş, Yıldız'ın "Görevi kötüye kullanmak" ve "Hayvan ölümüne sebebiyet vermek" suçlarından yargılanmasını talep etti.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde avukatıyla birlikte açıklama yapan Zafer Murat Çetintaş, "Türkiye'de kaçak elektriğin önüne geçemeyen enerji nakil hatlarını ve trafo merkezlerinin güvenliğini sağlayamayan Enerji Bakanı Taner Yıldız suçu bir kediye yükleyerek elektrik kesintisinin altından kalkmıştır" dedi.

'TRAFO MERKEZLERİNDE GÜVENLİK OLMADIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR'

Radikal'de yer alan habere göre Çetintaş sözlerine şöyle devam etti: "Her fırsatta çevrecileri günah keçisi ilan eden hükümet üyeleri ve Taner Yıldız burada bir suçunu da itiraf etmiştir. Trafo merkezlerinde güvenlik olmadığı ortaya çıkmıştır. Kedi, kuş ve ona benzer hayvanların trafo merkezlerinde bizim haberimiz olmadan telef olduğunu itiraf etmiştir. Biz Anayasanın 56. maddesi gereğince haklarımızı saklı tutarak Enerji Bakanı Taner Yıldız hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Bundan sonrasını yargı söyleyecektir. Çevrecileri ve hayvanseverleri de bu konuda göreve davet ediyorum. Sayın Bakan cezalandırılmalıdır. Yaptığı açıklama son derece esef verici ve tüyler ürperticidir. 76 milyonluk ülkede insanların gözünün içine baka baka dalga geçmiştir"


TRAFOYA KEDİ GİRDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız 30 Mart'taki yerel seçimlerinde yurdun belirli yerlerinde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili olarak "Espri yapmıyorum arkadaşlar. Trafoya kedi girdi. Kesinti bundan yaşandı ama bu durum ilk kez yaşanmadı. Seçimden önce de yaşanmıştı. Bunu seçime bağlamak yanlış" açıklamasında bulunmuştu.  

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 10:52
YORUM EKLE