Emniyetten ülkücülere teşekkür

BDP'lilere karşı eylem yapan gruba Emniyet Müdür Yardımcısı teşekkür etti...

Emniyetten ülkücülere teşekkür

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek için eylem yapan Barış ve Demokrasi Partili (BDP) eylemci gruba, Milliyetçi Hareket Partili (MHP) bir grup saldırmak istedi.

Bodrum BDP İlçe Teşkilatı, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek için Bodrum Belediye Meydanı'nda, bugün saat 18.00 sıralarında, "Açlık grevlerinde çözüm ölüm olmasın" sloganıyla eylem düzenledi.

Eyleme katılan, aralarında BDP Muğla eski İl Başkanı Mehmet Polat, Yeşiller Partisi Eski Genel Başkanı Bilge Contepe, daha önce Muğla Milletvekili adayı da olan belgesel yapımcısı Şehbal Şenyurt'un da bulunduğu yaklaşık 80 kişi, "Başbakan sen sus vicdan konuşsun", "Ölüm değil çözüm, tecrit değil özgürlük" ve "Hayatları karartmayın ölümleri durdurun" yazılı döviz ve pankartlar açıp, Kürtçe slogan atarak şarkılar söyledi.

POLİS KÜRTÇE TÜRKÜ VE SLOGANI YASAKLADI

Çok sayıda polisin bulunduğu eylem alanında, polisler grubu 'Kürtçe türkü söylenip, slogan atılmaması' konusunda uyardı. 

Uyarının ardından BDP'li grup adına basın açıklamasını okuyan Şahap Atasoy, "Sakatlanmalar ve ölümler başladığında tek sorumlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve onun emrindeki bakanları ve hükümeti olacaktır. Çocuklarımız insanlarımız en temel haklarını elde edebilmek için ölüyorlar. Talepleri taleplerimizdir, ölümleri değil, hayatı savunuyoruz. Talepleri duyun, sizde bir çığlık olun, açlık grevlerini durdurun" dedi.

Açıklamanın ardından pankart ve dövizleri yere bırakan grup, mum yakarak oturma eylemi yaptı, Kürtçe ağıt yaktı.

MHP'Lİ GRUPLAR TÜRK BAYRAKLARIYLA EYLEM ALANINA GELDİ

Bu sırada, Bodrum'daki Enduro Motosiklet Şampiyonası'nda birinci olan 27 yaşındaki Hacı Özkeskin elinde Türk Bayrağı ile meydana geldi. Kısa bir süre sonra bu defa ellerinde Türk bayrakları meydana kendilerini MHP'li olarak tanıtan 60 kişilik bir grup geldi.

Grup, dev Türk Bayrağı açıp, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıp, BDP'li gruba doğru yürüyüp, saldırmak istedi. Bunun üzerine Çevik Kuvvet, BDP'lileri çembere alıp, İtfaiye Meydanı'ndaki araçlarına kadar götürerek, alandan uzaklaştırdı.

EMNİYET MÜDÜRÜ: TEPKİNİZİ MODERN VE DEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE GÖSTERDİNİZ

Bodrum Emniyet Müdür Yardımcısı Kazım Taşbaş ise MHP'li gruba 'terör örgütünün oyununa gelmemeleri' uyarısında bulunarak şunları söyledi:

"Halkı halka kırdırmak istiyorlar. Tepkinizi en modern ve demokratik şekilde gösterdiniz. Şimdi dağılın ve evlerinize gidin. Aksi takdirde yapacağınız her saldırı ve yanlış adım örgütün işine yarayacak. Asıl hedefleri de bu değil mi? Duyarlılığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 19:32
YORUM EKLE