Edirne'de 4 ceset daha bulundu

Donarak öldükleri tahmin ediliyor…

Edirne'de 4 ceset daha bulundu

Edirne'de geçen hafta kaçak göçmenlere ait olduğu tespit edilen cesetlerin ardından jandarma ekipleri aynı bölgede 4 ceset daha buldu.

Geçen hafta bulunan cesetlerin ardından Edirne Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler bölgede geniş çaplı bir araştırma başlattı. Edirne Jandarma ekiplerine Alaz isminde bir iz sürme köpeği eşlik etti. Yapılan geniş çaplı araştırmanın ardından daha önceki cesetlerin yakınında çalılıklar içinde 4 ceset daha bulundu.

Yapılan incelemede tanınmayacak durumda olduğu tespit edilen cesetler ve kemik parçaları bulundu. Cesetlerin üzerinde 700 dolar çıktı.

Yasa dışı yollardan Bulgaristan'a geçmeye çalışan yabancı uyruklu kişilere ait olduğu tahmin edilen cesetler, Edirne Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından otopsi için Trakya Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna götürüldü. Bulunan cesetlerin kimlik tespit çalışmaları başlatıldı.

DONARAK ÖLDÜKLERİ TAHMİN EDİLİYOR

Biri yetişkin kadın, 3'ü 4 yaşlarında çocuklara ait olduğu tahmin edilen cesetlerin de donarak öldükleri tahmin ediliyor.

Budakdoğanca Köyü Azası Ahmet Tabak yaşanan olayların ardından çok üzüldüklerini kaydederek, köylerin civarında çok mülteci geçtiğini söyledi.

Tabak, muhtemelen dereden geçerken ıslandıklarını ve sonrada hayatlarını kaybettikleri düşünülüyor. (haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 21:47
YORUM EKLE