10 Ocak 2014 Cuma 13:16
Diyarbakır Emniyeti'nde 27 dinleme cihazı kayıp

17 Aralık tarihinde 3 bakan çocuğunun gözaltına alınmasıyla başlayan AKP-Cemaat arasındaki gerginlik sonrasında Türkiye genelindeki tüm Emniyet Müdürlükleri'nde tasfiye operasyonu başlatıldı. ANF'nin haberine göre; Yapılan tasfiye operasyonları sırasında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne 2 yıl önce yaklaşık 3 milyon dolara yurtdışından satın alınan ve son teknoloji ürünü olan 27 mobil dinleme cihazının kayıp olduğu ortaya çıktı.

Cihazların kayıp olduğunun tutanak altına alınması ardından, Başbakan Erdoğan'ın emri ile İçişleri Bakanlığı'nca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır'a polis baş müfettişleri gönderildi.

Soruşturma sürerken, yaklaşık bir buçuk yıl önce Diyarbakır'a atanan İl Emniyet Müdürü Recep Güven, önceki gün Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile İçişleri Bakanlığı tarafından 15 Emniyet Müdürü ile birlikte görevinden alındı.

ANF'ye ulaşan bilgilere göre, yurtdışından satın alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilen 27 adet mobil dinleme cihazları ile  kentte taşınabilen araçlarla ortam ve telefon dinlemelerinin yapıldığı ileri sürüldü.

Yaklaşık on gün önce başlatılan soruşturmanın halen sürdüğü ve kayıp 27 adet mobil cihazın henüz bulunamadığı bildirildi.

Son Güncelleme: 11.01.2014 23:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.