27 Aralık 2015 Pazar 23:02
Diyarbakır Barosu: vurulma anı kayıp kayıtlardan birinde olabilir

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin katledilmesine ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma devam ediyor.

Tahir Elçi cinayetini aydınlatacak birinci hususun görüntüler olduğuna dikkat çeken Diyarbakır Barosu komisyonundan avukat Mahsuni Karaman, vurulma anının bu kayıtlardan birisinde olabileceğini bu nedenle 17 saniyelik kaydın bulunmadığı polis kamerası görüntülerinin ham halinin “bağımsız bilirkişi” tarafından incelenmesini istediklerini söyledi.

Evrensel’de yer alan habere göre Karaman,  “Tahir Elçi dosyasının faili meçhul bir niteliğe bürünerek sürüp gitmesi endişesi içindeyiz” dedi. Soruşturma dosyasına giren polis kamerası kaydında olay anına ilişkin 17 saniyelik kaydın olmamasının şüpheli olduğunu ifade eden Karaman, silah sesiyle kayıttan çıkılmasının şüphe yarattığını dile getirdi.

Elçin’in vurulma anının ikinci göstericinin Elçi’ye yaklaştığı an olarak tahmin ettiklerini söyleyen Karaman, herhangi birisinde bu anın da olabileceği ihtimali nedeniyle kayıtları önemsediklerini belirtti.

 Elçi’nin polis kurşunuyla da öldürülmüş olabileceğini ifade eden Karaman, Elçi cinayetini aydınlatacak birinci hususun görüntüler, ikinci hususun Elçi’nin ölümüne sebep olan mermi çekirdeğinin bulunması, üçüncü hususun ise net bir tanıklık olduğunu kaydetti.

Son Güncelleme: 27.12.2015 23:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.