'Dışarıdaki Gazeteciler'den içeridekilere destek

"Dışarıdaki Gazeteciler" grubu, tutuklu gazetecilerle dayanışmak için bir kampanya başlattı. Buna göre; gazeteci olsun olmasın, gazetecilerin gazetecilik yapma ve halkın haber alma hakkını savunan herkese, yeni yılda içerideki gazetecilere dayanışma mektupları gönderme çağrısı yapıldı.

"71 gazeteci yılbaşını parmaklıklar altında geçirecek" denilen çağrı metninde, kimi gazetecilerin ilk kez yeni yılı cezaevinde geçireceğini, kimisinin ise bunu defalarca yaşayacağı belirtilerek, "Ama bu durumu kanıksamayacağız. Biz 'Dışarıdaki Gazeteciler’in aklı ve yüreği, yeni yıla girerken, içerideki meslektaşlarımızla birlikte olacak. Onlara, yeni bir yıla girerken yalnız olmadıklarını bir kez daha hatırlatacağız. Ve tabii, onları cezaevine koyanlara karşı, meslektaşlarımızı dışarı çıkartma mücadelesinden vazgeçmeyeceğimizi…" ifadelerine yer verildi.

"Dışarıdaki Gazeteciler" olarak bu amaçla bir mektup kampanyası başlatıldığı belirtilen açıklamada, "haber alma hakkını savunan herkese ve meslektaşlarımıza, yeni yılda dayanışma mektupları gönderme çağrısı yapıyoruz" denildi.

Yılbaşı gecesine kadar sürecek olan kampanya boyunca www.disaridekigazeteciler.com adresinde gazetecilerle dayanışma mesajlarının yayınlanacağı belirtilerek, yazı, fotoğraf ve videolu mesajların da yayınlanabileceği kaydedildi.

"Şimdi kalem ve kağıtları hazır etme zamanı. Haydi ne bekliyoruz? Meydanlarda haykırdığımız sloganı bir kez de mektuplarla tarihe not edelim!" denilerek başlatılan kampanyada, cezaevinde tutuklu bulunan gazeteciler ve mektup adresleri şöyle sıralandı:

1. Abdullah Çetin (DİHA): Diyarbakır D Tipi Cezaevi/DİYARBAKIR

2. Ahmet Birsin (Gün TV): Diyarbakır D Tipi Cezaevi/DİYARBAKIR

3. Ali Konar (Azadiya Welat): Malatya E Tipi Cezaevi/MALATYA

4. Ayşe Oyman (Özgür Gündem): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

5. Bahar Kurt (Tavır Dergisi): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

6. Bayram Namaz (Atılım): Edirne F Tipi Cezaevi/EDİRNE

7. Cengiz Doğan (Azadiya Welat): Mardin E Tipi Cezaevi/MARDİN

8. Cengiz Kapmaz (Özgür Gündem): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

9. Çağdaş Kaplan (DİHA): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

10. Davut Uçar (Etik Ajans): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

11. Deniz Kılıç (Azadiya Welat): Batman M Tipi Kapalı Cezaevi/BATMAN

12. Deniz Yıldırım (Aydınlık): Silivri 1 No’lu L Tipi Cezaevi/İSTANBUL

13. Dilek Demiral (DİHA): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

14. Dilşah Ercan (Azadiya Welat): Karataş Kadın Kapalı Cezaevi/ADANA

15. Erdal Süsem (Eylül Dergisi): Edirne F Tipi Cezaevi/EDİRNE

16. Erol Zavar (Odak Dergisi): Sincan 1 No’lu F Tipi Cezaevi/ANKARA

17. Ertuş Bozkurt (DİHA): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

18. Fatih Özgür Aydın (Artı İvme Dergisi): Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Cezaevi/TEKİRDAĞ

19. Fatma Koçak (DİHA): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

20. Faysal Tunç (DİHA): Kalkandere L Tipi Kapalı Cezaevi/ RİZE

21. Ferhat Aslan (DİHA): Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi/ADANA

22. Ferhat Çiftçi (Azadiya Welat): Gaziantep H Tipi Cezaevi/GAZİANTEP

23. Füsun Erdoğan (Özgür Radyo): Gebze M Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/KOCAELİ

24. Hamit Dilbahar (Azadiya Welat): Erzurum E Tipi Cezaevi/ERZURUM

25. Hatice Duman (Atılım): Gebze M Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/KOCAELİ

26. Hikmet Çiçek (Aydınlık): Silivri 1 No’lu L Tipi Cezaevi/İSTANBUL

27. Hüseyin Deniz (Evrensel): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

28. İsmail Yıldız (ANF / Dersim gazetesi): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

29. Kenan Karavil (Radyo Dünya): Kürkçüler F Tipi Cezaevi/ADANA

30. Kenan Kırkaya (DİHA): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

31. Mazlum Özdemir (DİHA): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

32. Mazlum Sezer (DİHA): Kürkçüler F Tipi Cezaevi/ADANA

33. Mehmet Emin Yıldırım (Azadiya Welat): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

34. Mehmet Haberal (Kanal B): Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

35. Mehmet Yeşiltepe (Devrimci Hareket): Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Cezaevi/TEKİRDAĞ

36. Miktat Algül (Mezitli FM): Kürkçüler F Tipi Cezaevi/ADANA

37. Murat İlhan (Azadiya Welat): Diyarbakır D Tipi Cezaevi/DİYARBAKIR

38. Musa Kurt (Yürüyüş): Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi/TEKİRDAĞ

39. Mustafa Balbay (Cumhuriyet): Silivri 1 No’lu L Tipi Cezaevi/İSTANBUL

40. Mustafa Gök (Ekmek ve Adalet): Sincan 1 No’lu F Tipi Cezaevi/ANKARA

41. Nahide Ermiş (Demokratik Modernite): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

42. Nevin Erdemir (Özgür Gündem): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

43. Nilgün Yıldız (DİHA): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

44. Nurettin Fırat (Özgür Gündem): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

45. Nuri Yeşil (Azadiya Welat): Elbistan E Tipi Cezaevi/KAHRAMANMARAŞ

46. Ömer Çelik (DİHA): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

47. Ömer Çiftçi (Demokratik Modernite): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

48. Ömer Faruk Çalışkan (Özgür Halk): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi

49. Özlem Ağuş (DİHA): Karataş Kadın Kapalı Cezaevi/ADANA

50. Pervin Yerlikaya (DİHA): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

51. Ramazan Pekgöz (DİHA): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

52. Sadık Topaloğlu (DİHA): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

53. Selahattin Aslan (Demokratik Modernite): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

54. Semiha Alankuş (DİHA): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

55. Sevcan Atak (Özgür Halk): Karataş Kadın Kapalı Cezaevi/ADANA

56. Seyithan Akyüz (Azadiya Welat): İskenderun M Tipi Kapalı Cezaevi/HATAY

57. Sibel Güler (Özgür Gündem): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

58. Soner Yalçın (Odatv): Silivri 1 No’lu L Tipi Cezaevi/İSTANBUL

59. Sultan Şaman (Hewiya Jine dergisi): Batman M Tipi Kapalı Cezaevi/BATMAN

60. Şahabettin Demir (DİHA): Bitlis E Tipi Cezaevi/BİTLİS

61. Şükrü Sak (Akıncı Yol): Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi/SİVAS

62. Tayyip Temel (Azadiya Welat): Diyarbakır D Tipi Cezaevi/DİYARBAKIR

63. Tuncay Özkan (Kanal Biz): Silivri 1 No’lu L Tipi Cezaevi/İSTANBUL

64. Turabi Kişin (Özgür Gündem): Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

65. Turan Özlü (Ulusal Kanal): Silivri 2 No’lu L Tipi Cezaevi/İSTANBUL

66. Yalçın Küçük (Aydınlık): Silivri 2 No’lu L Tipi Cezaevi/İSTANBUL

67. Yüksel Genç (Özgür Gündem): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

68. Zeynep Kuray (BirGün-ANF): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi/İSTANBUL

69. Zeynep Kuriş (DİHA): Karataş Kadın Cezaevi/ADANA

70. Ziya Çiçekçi (Özgür Gündem): Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi/KOCAELİ

71. Zuhal Tekiner (DİHA): Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.