Dink soruşturmasında öenmli gelişme

Ali Fuat Yılmazer, 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı

Dink soruşturmasında öenmli gelişme

İstanbul’da uğradığı silahlı suikast sonucu öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Eski istihbarat müdürü şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

Hükümet Cemaat kavgası sonrası “Paralel yapı” ile ilgili başlatılan soruşturma kapmasında 22 Temmuz Operasyonu kapsamında “Yasadışı dinleme" yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturmasında 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

CİNAYETİ İŞLEYEN SAMAST BU KEZ "TANIK" OLDU

Savcılık ayrıca, Hrant Dink suikastında 'kasten adam öldürmek' ve 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından toplam 22 yıl 10 ay hapis cezası alan Ogün Samast'ı da "tanık" sıfatıyla ifadeye çağırdı.

CELALETTİN CERRAH DA İFADEYE ÇAĞRILMIŞTI

Hrant Dink suikastını soruşturan Savcı Yusuf Hakkı Doğan, daha önce de eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler'in de aralarında bulunduğu 9 kamu görevlisini 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağırmıştı.

Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz Eylül ayında Celalettin Cerrah'ın da aralarında bulunduğu bu 9 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni vermişti


Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 18:09
YORUM EKLE