Dilan Dursun'un vurulma anı!

Görüntüler ortaya çıktı...

 Dilan Dursun'un vurulma anı!

Ankara’da Gezi eylemleri sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük için 16 Haziran’da Kızılay’da yapılan törene polisler biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etmiş, 20 yaşındaki Dilan Dursun ise Kolej’de gaz bombasıyla başından vurulmuştu.

Vatan’dan Çınar Özer'in haberine göre, Dursun’un vurulmasıyla ilgili olay yeri incelemesi olaydan 5 gün sonra yapıldı. Savcılık emniyete yazı yazarak, Kolej’de olay yerini gören MOBESE kayıtları ile görevli olan polislerin isim listeleri ve telsiz kayıtlarını istedi. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, 8 Temmuz’da görevli polislerin isim listesi, 5 adet MOBESE kaydı, TRT kamerası görüntüleri ile telsiz kayıtlarını savcılığa gönderdi.

BİLİRKİŞİ 'AKREP' DEMİŞTİ

Görüntülerle ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda, “Görüntünün 17.09 anında, Kavşağa yaklaşan Akrep aracından Dilan Dursun’un bulunduğu yere doğru gaz bombası atıldığı görülüyor. Akrep aracı trafik ışıklarının bulunduğu yerden atış yaptığı anda, koşmakta olan Dilan Dursun aniden yere düşüyor” denilerek bu bilgi doğrulanmıştı.

Raporda ayrıca Dilan Dursun’u yaralayan Akrep aracının plakasının bulunmadığı tespitine de yer verilmişti.

MOBESE kayıtlarına göre Akrep, trafik ışıklarının bulunduğu yerden atış yaptığı anda, koşmakta olan Dilan’ın aniden yere düştüğü görülüyor.

İşte o görüntüler:

1.MOBESE KAYDI1. MOBESE kaydında Dilan’ın düştüğü an görünüyor. ‘Akrep’ten atılan gaz bombası ise
2. MOBESE kaydında net bir biçimde farkediliyor.

2.MOBESE KAYDI

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2013, 09:25
YORUM EKLE