Dersim'de çatışma: Ölü ve yaralılar var

Dersim’de polis karakoluna saldırı sonrası çatışma çıktı

Dersim'de çatışma: Ölü ve yaralılar var

Dersim kent merkezinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Şehit Nafi Karabulut Karakolu'na saldırı gerçekleştirildi. Saldırının ardından karakolun önüne çıkan polisler, kent merkezini yaylım ateşine tuttu. Siviller hedef alınarak açılan yaylım ateşinde, iki yurttaş yaralandı. Karakol saldırısında bir polisin ve 1 HPG'linin yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yaşamını yitiren ve yaralanan HPG'liler ile yaralanan iki yurttaşın Dersim Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı bildirildi. Aralarında Dersim Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun'un da bulunduğu çok sayıda yurttaşın Cumhuriyet Caddesi'ndeki bekleyişleri nedeniyle zaman zaman polis ve yurttaşlar arasında gerginlik yaşanıyor.

Kent merkezindeki birçok sokak ve caddeye polis ve özel harekat timleri konumlandırılırken, kente giriş çıkışların yasaklandığı belirtildi.

Yaralı bir HPG gerillası yerde yatarken polisler tarafından infaz edildiği iddia edildi. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 3 yıl Önce

görüntüleri̇ baştan sona i̇zledi̇m adamlar yerde yatmiyordu çatişma hali̇ndeydi̇,ve poli̇s di̇rek pkk lilari hedef aldiği görüntülerde açikca belli̇..

cmk
cmk - 3 yıl Önce

barış nedir bumu sokakta elde silah polise ateş eden o sonra öldürülünce barışşşş ne bu yahu barış bumudur barış savaşmıdır kimi kandırıyorlar vuracağızz kıracağız öldüreceğiz eee dediklerimizi zorlakabul ettireceğiz yoksa kan akacak eee sonra biz barış istiyoruz hadi ordan gidin kendinizi kandırın