Demirtaş ve Yüksekdağ hakkında müebbet hapis talebiyle suç duyurusu

Savcılığa suç duyurusu dilekçesi...

Demirtaş ve Yüksekdağ hakkında müebbet hapis talebiyle suç duyurusu

HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, MKYK üyeleri ve tüm yöneticileri hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı`na 'ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası' ile cezalandırılmalarını talebiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara'da Avukat H. Yunus Akyol, HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, MKYK üyeleri ve tüm yöneticileri hakkında ’’IŞİD`in Kobanê’ye saldırısını bahane ederek halkı Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyan ve tahrike teşvik etmek, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya yönelik açıklamalar yapmak’’ suçlamalarıyla, Ankara Cumhuriyet Savcılığı`na suç duyurusunda bulundu.

Akyol, suç dilekçesinde HDP Eşbaşkanları Demirtaş ve Yüksekdağ`ın, ’’Kobanêde durum son derece kritik. IŞİD saldırılarını ve AKP'nin Kobenê`ye yönelik ambargosunu protesto etmek üzere halkı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek olmaya çağırıyoruz’’ diyerek suç işlediklerini savundu. (BasNews)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 22:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdun.        gundi
abdun. gundi - 4 yıl Önce

Her. Iki. Baskanin. Cagri. Cok dogru. Ve. Hakli. Oldugu. Ispat. Etmis. Ve. Butun. Kurt. Halki. Sahip. Cikmis. Baskanlara destek. Vermistir. Bimre. Koleti. Biji. Azadi ?