23 Aralık 2015 Çarşamba 11:02
Cumhuriyet, Ara Güler'den özür diledi

Cumhuriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını çeken Ara Güler'e tepki gösterdiği özür diledi.

Ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kısıklı'daki konutunda bir araya gelerek Erdoğan'ın fotoğraflarını çekmişti.

Ara Güler'in çektiği 9 Erdoğan fotoğrafından sonra sosyal medyada usta fotoğrafçıya linç girişimi başlamıştı.

Ara Güler'e tepki gösterenlerden biri de Can Dündar yönetmenliğindeki Cumhuriyet gazetesi olmuştu.

Gazete, 'Ustayı 'Ara' ki bulasın' başlığıyla Ara Güler'e tepkisini göstermişti.

ÖZÜR DİLEDİLER

Cumhuriyet gazetesi, söz konusu haberden dolayı Ara Güler'den özür diledi. Gazetenin özür metninde şu ifadeler yer aldı;

"Geçen pazar günü 1. sayfamızda, dünyaca ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler’le ilgili bir haber yayımladık. Haberde, Ara Güler’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını çekmek için randevu talep ettiği, bu talep üzerine kendisine randevu verilerek Erdoğan’ın Kısıklı’daki konutunda çekimin yapıldığı bilgisi yer alıyordu.

“Haber doğruydu elbette, ama “Usta’yı ‘Ara’ ki bulasın” şeklinde haksız ve eleştirel bir başlıkla sunulmuştu. Dünyaca ünlü bir fotoğraf sanatçısının ülkenin Cumhurbaşkanı’nın fotoğraflarını çekmek istemesi de, bu çekimin yapılmış olması da gayet anlaşılır ve doğal bir durumdur.

“Buna karşın, her gün şikâyetçi olduğumuz toplumun giderek kamplaştırılması, en insani ve doğal olayların, tutumların ve çalışmaların bile bu kamplaşma bağlamında değerlendirilmesi tuzağına, zaafına ne yazık ki biz de düştük. Bu nedenle Ara Güler’e açık bir özür borcumuz var. Yaptığımız bu yanlış nedeniyle özür dileriz."

Son Güncelleme: 23.12.2015 16:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.