Cizre'deki evde bulunan Tunç: Elimiz kolumuz bağlı, tahliye için yardım bekliyoruz

Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç, yaralıların mahsur kaldığı evdeki son durumu anlattı

Cizre'deki evde bulunan Tunç: Elimiz kolumuz bağlı, tahliye için yardım bekliyoruz

Cizre'de bir apartmanın bodrumunda 24 kişi, yanlarında 4 cenaze, 2'si ağır 4 yaralı bekliyor.

4 gündür evde mahsur kalan yaralıların yanında bulunan Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç, evdeki son durumu anlattı.

Rusya’nın Sesi Radyosu’na konuşan Tunç, tahliye taleplerinin henüz kabul edilmediğini anlattı ve "Hâlâ bodrum katındayız tahliye için yardım bekliyoruz" dedi.

Tunç, ​"Buradaki olayları anlatmak için burada olmak lazım. Bir evdeyken bombanın patlaması ve bize katılanlarla beraber 4-5 gün önce 28 yaralıydık. Maalesef sağlık ihtiyaçlarını gideremediğimiz için 4 kişi hayatını kaybetti. Cenazeler kaldığımız evin içinde. Battaniyelere sardık. Yavaş yavaş kokuyorlar. Havasızlıktan zaten yaşanılmıyor" diye konuştu.

"İçlerinde en tecrübelisi benim ama elimden bir şey gelmiyor" diyen Tunç şunları söyledi:

"Elimiz kolumuz bağlı. Dün Selami Yılmaz adlı kişinin ayağını kayışla bağladım, morardı. Bırakıyorum kan akıyor. Çocuğu kan kaybından kurtaramadım. Kendimi onun katili olarak görüyorum. Dışarı çıkıyorsun vuruluyorsun, evde kalıyorsun bombalanıyorsun."

Ankara’daki çeşitli girişimler sonucunda kendisine bir mesaj iletildiğini de anlatan Mehmet Tunç, "Yaralıları benim taşımamı istiyorlar, bu mümkün değil" dedi.

Tunç, "İçişleri Bakanlığı Vali'yi aramış, o binaya dikkat edin yıkılırsa hepimiz altında kalırız demiş. Şimdi yıkılmasın diye binayı değil de çevresini bombalıyorlar. 5 katlı bir bina zaten ilk 3 katı yerle bir oldu. Benden de yaralıları sırtımda taşıyıp aşağı doğru getirmemi istiyorlar. Nasıl yapayım? Kurşun izleri var, mermi parçaları var" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 23:02
YORUM EKLE