01 Mayıs 2013 Çarşamba 11:43
CHP'li Tekin biber gazı nedeniyle hastaneye kaldırıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Beşiktaş'ta polisin gazlı müdahalesine maruz kaldı. Gazlı müdahalenin ardından canlı yayında konuşan Gürsel Tekin hastaneye kaldırıldı.

 'PARTİ BİNAMA YÜRÜRKEN BU MÜDAHALE NİYE?'

Polisin, CHP milletvekilleri ve yöneticilerini görmesine rağmen gazla müdahale ettiğini ileri süren Tekin, "Taksim'de değil. Beşiktaş'ta kendi parti binama yürürken bu müdahale niye?" diye sordu.

"BEŞİKTAŞ'TAYIZ, TAKSİM'DE DEĞİL Kİ"

"Emniyet mensuplarına sözüm yok, onlara bu emri kim verdiyse onlarla hesaplaşacağız. Bize bu muamele yapılıyorsa, bu ülkenin vatandaşlarına ne yapılıyordur takdirinize bırakıyoruz. Biz Beşiktaş'tayız, Tasim'de değiliz ki. Bize niye müdahale ediyorlar. Kendi ilçe merkezimize bile gidemiyorsak e yapacağız biz?. Dünün apoletli Evren'i bugünün apoletsiz Erdoğan'ı!

"TELEVİZYONLAR TAKSİM'DEKİ İNŞAAT ALANINI GÖSTEREREK GÜNAH İŞLİYOR"

"Televizyonlar, gazeteler ciddi günah işliyor. Taksim'deki inşaat alanını gösteriyorlar hep. Taksim meydanı her gün 1.5 milyon insanın sirküle ettiği alandır. 30 bin 40 bin emekçinin oraya yürüme hakkı yok mudur? Kim engelliyor? Faşist kafalar tabi ki"

Son Güncelleme: 02.05.2013 09:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Şenol Karadavut 2013-05-01 16:05:12

Artık dünyada böyle şiddet bır Mayıs'da kalmadı yazık bu ülküye yazık etmeyin yetsin dünyada barış Türkiye'de demkurasi ve güveni gelecek Yemenli diliyorum