CHP’den Yüksekova’ya 10 kişilik heyet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla bir heyetin Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde inceleme yapacağı açıklandı

CHP’den Yüksekova’ya 10 kişilik heyet
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı başkanlığındaki 10 kişilik heyet Ankara’ya giderek, Yüksekova’daki operasyonlarla ilgili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na rapor sundu.

Bu rapor ve bir heyetin ilçede inceleme yapması talebi üzerine Kılıçdaroğlu, Yüksekova’ya bir heyet gitmesine karar verdi.

İl Başkanı Karahanlı, “Sayın Genel Başkanımıza Yüksekova ilçesinde yaşananlarla ilgili bir heyetin gönderilmesi için görüşmeler yaptık. Sayın Genel Başkan’ımız bu teklifimizi yerinde görerek önümüzdeki günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çetin Osman Budak başkanlığında 10 kişilik bir heyetin Yüksekova ilçesine giderek burada bir takım inceleme ve temaslarda bulunacaklarını bize iletti. Heyet Yüksekova ziyaretinin ardından Hakkari Valisi ve kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla da bir dizi görüşmeler yapacak. Ayrıca Yüksekova ilçemizde kalan ve oradan başka yerlere göç eden ailelere de 3 TIR dolusu gıda yardımında bulunulacak” dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 13 Mart'tan bu yana sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 21:39
YORUM EKLE