Cezaevinde falaka ile işkence!

Denizli Cezaevi'nde hükümlü Hakan Tırman'ın falakaya yatırıldığı ve gardiyanların işkencesine maruz kaldığı halde doktora gönderilmediği iddia edildi

Cezaevinde falaka ile işkence!

Denizli D Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü Hakan Tırman'ın (25) falakaya yatırıldığı ve gardiyanların işkencesine maruz kaldığı halde doktora gönderilmediği iddia edildi. Mahkumun kız kardeşi İlknur Tırman (34); Adalet Bakanlığı'na dilekçe gönderdiğini, ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi

Evli ve 1 çocuk babası Hakan Tırman, 3 yıl önce 'cinayete yardım ve yataklık' suçundan tutuklandı. Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na konulan Tırman'a yargılandığı davada 6 yıl hapis cezası verildi. Çeşitli suçlardan sabıkalı Tırman'ın geçen cuma günü koğuşta yapılan aramada bulunan bir bıçak nedeniyle gardiyanlar tarafından falakaya yatırıldığı öne sürüldü.

Radikal’de yer alan habere göre Tırman'ın ablası İlknur Tırman, şunları anlattı:

"Geçen Cuma günü kardeşimi ziyaret etmek için cezaevine gittim. Yanıma terlikle güçlükle yürüyerek geldi. Ayaklarına baktığımda altının morluklar içinde ve şiş olduğunu gördüm. Bana koğuşta bıçak bulunduğunu, bu nedenle; gardiyanların kendisini odaya götürüp, falakaya yatırdıklarını söyledi. Kardeşim gördüğü işkence yüzünden yürüyemez hale gelmiş, rapor almaması için hastaneye de göndermiyorlarmış. Kardeşim suç işlemiş olabilir ama işkenceyi hak etmiyor."

İlknur Tırman, kardeşine işkence yapanların cezalandırılmasını isterken, Adalet Bakanlığı'na konuyla ilgili dilekçe gönderdiğini söyledi.

Tırman, "Avukatımız aracılığıyla da Denizli Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağım. Cezaevleri suç işleyen kişileri topluma kazandırması gereken yerler, işkence yapılacak yerler değil" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 11:09
YORUM EKLE