03 Aralık 2014 Çarşamba 18:42
Caferağa Mahalle Evi'nden dayanışma çağrısı

Kadıköy Caferağa Dayanışması, Mahalle Evi için Kadıköy Kaymakamlığı tarafından boşaltma tebligatı geldiğini duyurarak 5 Aralık Cuma günü Mahalle Evi önünde toplanma çağrısı yaptı.

Konuya ilişkin açıklama yapan dayanışma, “Duyduk ki bir vakittir açık duran kapımızı kapatmaya gelecekler” diyerek herkesi destek olmaya çağırdı.

“Duyduk ki bir vakittir açık duran kapımızı kapatmaya gelecekler. Güzel olan, yaşayan; her suyu, her ağacı ve her gölgeyi satmaya yeminli zalimler gelip evimizi elimizden almaya kalkacaklar. Elbette hayallerimizden, biriktirdiklerimizden öyle kolayca vazgeçmeyeceğiz. Bu sebeple kalbi bizimle atan herkesi, hep birlikte var olduğumuz bu alanı korumak için 5 Aralık Cuma sabahı saat 09:00’da omuz omuza olmaya, Mahalle Evimizin önüne davet ediyoruz.”

Gezi Direnişi’nden sonra oluşan park forumları mahalle dayanışmalarını oluştururken işgal evleri de bunun ardından geldi.

İstanbul’un ilk işgal evi Yeldeğirmeni’nde kuruldu. Ocak 2014’te de Caferağa Dayanışması mahallelerinde kullanılmayan binayı Mahalle Evi’ne dönüştürdü.

İçinde kütüphanesi, marangozhanesi, karanlık odası ve takas pazarı olan Mahalle Evi’nde forumlar, atölyeler, sergiler, söyleşiler gerçekleştiriliyor. (İMC)

Son Güncelleme: 03.12.2014 18:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.