Bir Bahoz Erdal açıklaması da Murat Karayılan’dan geldi

Dr. Bahoz Erdal olarak bilinen Fehman Hüseyin hakkındaki haberler gündemdeki yerini koruyor

Bir Bahoz Erdal açıklaması da Murat Karayılan’dan geldi

PKK komutanlarından Dr. Bahoz Erdal olarak bilinen Fehman Hüseyin’in öldürüldüğü yönündeki haberler devam edince bir açıklama da PKK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan’dan geldi.

Karayılan, “Bu günlerde Bahoz arkadaş çıkıp bir açıklama yapabilir. Herkes şunu iyi bilmelidir ki Bahoz arkadaşımız görevinin başındadır” dedi.

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, "Biz aramızda tartışma yürüttük ve bazı arkadaşlar ‘Türkler istedi diye cevap vermemiz gerekmez ve Bahoz arkadaşın konuşması gerekmiyor’ dediler. Fakat şimdi Bahoz arkadaşımız konuşsun ve böylece bu yalanlardan kurtulalım’’ fikri ön plana çıktı. Bu sebeple bu günlerde Bahoz arkadaş çıkıp bir açıklama yapabilir. Herkes şunu iyi bilmelidir ki Bahoz arkadaşımız görevinin başındadır” diye konuştu.

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Dengê Kürdistan radyosuna konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“AKP kendisi için bir sanal zafer oluşturmak istiyor. Havuz medyaları var ve propagandacıları çoktur, televizyon ve radyolarda konuşmak isteyenleri bir araya toplamışlar ve her birine bir rütbe de vermişler. Bunların bazılarını profesör yapmışlar, bazılarını da köşe yazarı yapmışlar, konuşuyorlar. Bir yalan makinesi misali, olmayan şeyleri varmış gibi yansıtma çabasındalar. Bunu öncülüğünü de Erdoğan yapmaktadır. O kendisi zaten psikolojik savaş komutanı gibidir.

Örneğin şimdi, ‘şu ana kadar 8 bin kişi öldürdük’ diyorlar. Külliyen yalan. Bilindiği gibi daha önce de bunun açıklamasını yapmıştık. Bu son 11 aydaki şehit sayımız 800’e hâlen ulaşmış değil; HPG ve YPS dahil 800 olmuş değil fakat Erdoğan 8 bin diyor. Yani Erdoğan ‘yendik’ demek istiyor, fakat bu doğru değil. Yalan dolanla bir yerlere varmak istiyorlar. Toplumda bir algı oluşturup bu biçimde kendini hep gündemleştirmek istiyor.
Önceleri Doğan Medya Grubu mesafeli yaklaşıyordu ama şimdi onlar da psikolojik savaş çerçevesinde hareket ediyorlar. Çünkü artık bu gruba ait TV kanalları da bu tür şeyler yansıtıyor.

Yani Türkiye devleti Kürdistan’da kendini yalanlar üzerinde inşa etmiş durumda. Büyük ve tarihi Kürdistan’ı inkar edip, ‘yok’ diyorlar. Güya Bahoz Erdal arkadaşımız Qamışlo’da. Nereden biliyorlar? Yok öyle bir şey. Fakat onlar, ‘’vurduk’’ diyorlar. İlk gün, ‘’biz öldürdük’’ dediler. Başbakan Yardımcısı da öyle dedi. Görünen o ki bazı amaçlar peşindeler. İlkin böyle dediler ama diğer gün halk onların yalan söylediklerini anladı. Sonra da, ‘’böyle bir şey yok’’ dediler ve ‘’teyit edilmesi gerekir. Teyit etmeye çalışacağız’’ dediler. Ama ‘’yanlış yaptık, yalan söyledik’’ demediler.

Fakat bunu demiyorlar, üzerinden kaç gün geçmiş olmasına rağmen hâlen, ‘’teyide muhtaç’’ diyorlar. Havuz medyasının bazı kanalları hâlen bu haberi yineliyor. Biz aramızda tartışma yürüttük ve bazı arkadaşlar ‘’Türkler istedi diye cevap vermemiz gerekmez ve Bahoz arkadaşın konuşması gerekmiyor’’ dediler. Fakat şimdi Bahoz arkadaşımız konuşsun ve böylece bu yalanlardan kurtulalım’’ fikri ön plana çıktı. Bu sebeple bu günlerde Bahoz arkadaş çıkıp bir açıklama yapabilir. Her kes şunu iyi bilmelidir ki Bahoz arkadaşımız görevinin başındadır.

Önemli olan şu ki halkımız ve arkadaşlarımız AKP devletini bu türlü psikolojik savaş yöntemlerine karşı tedbiri elden bırakmamalarıdır. Dün bu savaşın öncülüğünü yapanlardan biri ne diyordu? ‘’Bu savaşın 100’de 80’i psikolojik savaştır’’ diyordu. Yani kendi yaklaşım ve yöntemlerini dile getiriyordu. Bunlar savaşın 100’de 80’nini yalanla yürütüyorlar.

‘’Tugay El Hemîs yaptı’’ diyorlar. Hiç kimse Tugay El Hemis’i duymuş değil, böyle bir şey yok. Bu MİT’in işi. MİT’in kendisi böyle bir şeyi harekete geçirmiş ve bu ismi koymuştur. Görünen, MİT bazı senaryoları geliştirmek istiyor ama ne güçleri ne de haberleri var. Bazı şeyler geliştirmek istiyorlar ama bu yöntemlerinde çok yüzeyseller. Gerçekte Til Hemis Tugayı diye bir şey yok. Kısacası bunlar ne yapmak istiyorlar? Rojava devrimine karşı taburların olduğunu yansıtmak istiyorlar. Til Hemis Qamişlo’ya bağlı olduğu için, orada bir savaş olduğunu yansıtmaya çalışıyorlar. Ama böyle bir durum yok. Ve bunun dışında da PKK komutanlarının Rojava’da olduğunu yansıtma çabası içindeler. İşte onları orada öldürdük demek istiyorlar. O aralar NATO Zirvesi vardı ve zirve üzerinde etkide bulunmak adına böyle bir yalana sarılmış olmaları muhtemeldir. Çünkü onlar Rojava Devrimi hakkına bazı kararlar aldırmak istiyorlardı fakat başaramadılar. NATO üzerinde etkide bulunmak adına böyle bir hesaba sahip olmuş olabilirler.

İşgalci Türk devletiyle daha büyük bir savaşa girişeceğiz. Durum bu. Arada olanların çekilmesi gerekiyor. Düşman korucuları araya sokuşturup, onları ezmek istiyor. Korucular, onların aile ve aşiretleri bu gerçekleri görüp bu oyuna gelmemeleri gerekir. Erdoğan kendi saray çıkarları için bu savaşı yürütüyor; bu savaş gittikçe derinleşiyor ve bu arada korucuları da araya sokuşturmaya çabalıyor. Korucuların bu oyuna gelmemesi gerekir.” (Kaynak: ANF)

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 09:54
YORUM EKLE