Belçika’daki Erdoğan afişlerine ‘çevre kirliliğinden’ ötürü para cezası

Brüksel’de Türkiyelilerin de yaşadığı sokaklara yapıştırılan ve üzerinde “Haydi Bismillah” yazılı Erdoğan afişleri hakkında soruşturma başlatıldı

Belçika’daki Erdoğan afişlerine ‘çevre kirliliğinden’ ötürü para cezası

Belçika’nın başkenti Brüksel’de Türkiyelilerin yoğun olarak yaşadığı Schaarbeek ve St. Josse semtlerinde izinsiz olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan afişleri asıldı.

Belediye afişleri asanları para cezası kesmek için ararken, St. Josse Belediyesi Meclis üyesi Thierry Balsat bu konuda belediyeye soru önergesi vereceğini duyurdu.

Üzerinde “Haydi Bismillah” ifadesi yer alan Erdoğan afişlerinin Avrupa ülkeleri ve Belçika’da oylama işleminin devam ettiği süreçte Brüksel sokaklarına asılması dikkat çekti.Erdoğan afişlerinde imza yer almadığından belediye yetkilileri sorumluları tespit edemezken, Brüksel merkezli La Libre gazetesi konuya ilişkin olarak yayımladığı haberinde, belediyenin “temizlik kurallarının ihlali” söz konusu olduğunu ve afişleri yapıştıranlar yakalandığında para cezası kesileceğini belirtti.

Habere göre, şikâyetleri dikkate alan Belediye Başkanı Bernard Clerfayt, tespit edilen her izinsiz afiş için metrekaresi 225 Euro para cezası kesileceğini söyledi. (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 22:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

görgüsüzler