Bedelli askerlikte yeni düzenleme

Bedelli askerlik konusunda yeni bir düzenleme için görüşmelere başlandı...

 Bedelli askerlikte yeni düzenleme

Bedellide yeni bir tartışma daha başladı. AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, twitter adresinden bedelli askerlikle ilgili Başbakan Erdoğan ile hafta sonu Kızılcıhamam'da görüştüğünü ve yeni bir düzenleme olabileceğini yazdı. 

Açıklama dün akşam saatlerinde Bülent Arınç tarafından gündeme gelmedi diyerek yalanlansa da bedelli konusunda düzenleme yapılabileceği belirtiliyor.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun bedelli askerlik konusundaki açıklamaları heyecanlandırdı. AK Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini ve bedelli konusunun bir kez daha ele alınmasını beklediklerini söyledi. İşte bedelli askerlik konusundaki Türkoğlu'nun yazdıkları;

#bedelliaskerlik ile ilgili Kızılcahamam’da Başbakanımız ve hükümet yekililerimiz ile yürüttüğümüz istişareleri sizlerle paylaşıyorum.

-Bedelli Askerliği talep edenlerle başvuranlar arasındaki büyük oran farkının en büyük sebebi; “BAŞVURU ŞARTLARI” dır..

- Bedelli Askerlikte başvuru sayısının az, talebin ise çok olmasının sebebi olan bedeli askerliğe başvuru şartlarında düzenlemeye gerekir

- Bedelli Askerlikte düzenleme yapılması gereken şartlardan birisi FİYAT, diğeri de YAŞ SINIRI’dır.

- Bedelli Askerlikte yaş şartında en alt rakam olarak 25-28 yaş aralığı, başvuru oranının düşüklüğüne bakılırsa daha makul bir seviyededir.

- Bedelli Askerlikte fiyat ya yaş sınırı alta indirilip sabit kalabilir ya da yaş sınırı ile beraber indirilebilir.

- Yürüttüğümüz görüşmelerde bedelli askerliğin Mart ya da Nisan ayında torba yasa kapsamına alınacağına yönelik bir kanaat oluşmuştur.

-İşyerini yeni açanların,hasta olan çocuk,eş,anne-babasına bakmakla yükümlü bulunanların mağduruyetinin giderilmesi zaruri bir hal almıştır.

- Bedelli askerlikte yaşa takılanların yaşadıkları problemlerin farkındayız. Yeni torba yasada bu hususun sıkı takipçisi olacağız. (internet haber)

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 11:27
YORUM EKLE