Baskına uğrayan Bugün gazetesi: IŞİD'e silah malzemeleri Akçakale'den

Baskına uğrayan Bugün gazetesi görüntüleri yayınladı

Baskına uğrayan Bugün gazetesi: IŞİD'e silah malzemeleri Akçakale'den

Suriye sınırındaki Akçakale Gümrük Kapısı’ndan IŞİD’e silah yapımında kullanılan malzeme sevkiyatı yapıldığı belgelendi.  Baskına uğrayan Bugün gazetesi 'Şok fotoğraflar' başlığıyla IŞİD'e silah sevkiyatınının fotoğraflarını paylaştı.

Bu sabah saatlerinde polis baskınına uğrayan İpek Medya Grubu bünyesindeki Bugün gazetesi Akçakale'den IŞİD'e silah malzemeleri taşındığını yazdı.

Güngör Ergün imzasıyla yayınlanan haber şöyle:

Silah ve patlayıcı yapımında kullanılan metal levhalar, suni gübreler ve patlayıcı yüklü variller iki ay boyunca TIR’larla IŞİD’e sevk edildi. IŞİD elemanlarına ait görüntülerde ise bu malzemelerin nasıl silah ve patlayıcıya dönüştüğü net bir şekilde görüldü.Türkiye’nin Suriye sınırındaki Akçakale’de büyük bir skandala imza atıldığı ortaya çıktı. Akçakale Sınır Kapısı’ndan gümrük memurlarının desteği ve gözetiminde IŞİD’e silah malzemelerinin gittiği belirlendi. Gümrükte görevli bazı memurların özellikle silah malzemesi sevkiyatını teşvik ettiği öne sürüldü. Akçakale Gümrük Müdürü C., Muayene Memuru Ö., Kolcu M.S., Kaçak bölge amir vekili F.K, Kaçak Amir Vekili G.S’nin skandala adı karışan gümrük görevlileri olduğu iddia edildi.

HER ŞEY GÖRÜNTÜLERDE

IŞİD’e gönderilen malzemeler arasında zırh yapımında kullanılan her birinin ağırlığı 400-500 kilogram olan levhalar olduğu görüldü.
IŞİD’in silah yapımında kullandığı malzemelere ilişkin ortaya çıkan görüntüler ise Akçakale Gümrüğü’nden geçen malzemelerin nerede kullanıldığını ortaya koydu. Akçakale’den geçen bu levhaları IŞİD’in kuvvetli zırh yapımında ve şekil verilerek havan topu şeklinde kullandığı bu görüntülerde net bir şekilde görüldü.
Gümrükten geçişine göz yumulan malzemelerin sadece bununla da sınırlı kalmadığı anlaşıldı. Silah yapımında kullanılan elektrik aksamları ve kabloların da adı geçen gümrük memurlarının göz yumması sonucu sınırdan geçirildiği ileri sürüldü. Fotoğraflarda kabloların ve elektrik aksamlarının geçirilişi de yer aldı.

ÇUVAL ÇUVAL SUNİ GÜBRE


Malzemelerin hiçbiri saklanmadan herkesin gözü önünde gümrükten geçirildi. Sadece fünyelerin açıktan geçirilmediği, bunların koliler içinde sevk edildiği iddia edildi.

Skandala göz yuman gümrük memurlarının patlayıcı madde yapımında kullanılan suni gübrenin geçişine de kayıtsız kaldıkları görüldü.
Suni gübreler çuval çuval gümrükten geçirilirken, patlayıcı madde yapımında kullanıldığı bilinen gübrelerin geçişini gümrükte görevli amirler F.K. ve G.S. ile muayene memurları Ö. ve T.’nin izlemekle yetindiği fotoğraflarda yer aldı.
IŞİD için gümrükten geçirilen silah malzemelerinin büyük miktarlarda olduğu belirtildi. İki ay boyunca her gün 2 TIR suni gübre, 1 TIR metal levha, 1 kamyon elektronik malzeme ve kablo gümrükten geçirilirken, iki günde bir de 1 kamyon borunun IŞİD’e gittiği öne sürüldü.

SURİYE’DE IŞİD’İN GÜVENLİ BÖLGELERİNE NAKLEDİLDİ

Gümrükten geçirilen malzemelerin gözden kaçacak kadar küçük bir sevkiyat olmadığı kaydedildi. Malzemelerin hepsinin IŞİD için Suriye’deki güvenli bölgelere TIR’lar ile taşındığı aktarıldı. Akçakale gümrüğünden geçirilen bir başka malzeme ise patlayıcı madde yüklü variller oldu. Varil varil patlayıcı madde gümrük memurlarının gözü önünden geçerek IŞİD’e gitti.Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 3 yıl Önce

onların iki yıl önceki fotolar olduğu kanıtlandı bile, siz sazan gibi atlıyorsunuz.

zurna
zurna @kemal - 3 yıl Önce

yersen ))) cahillere yedirirsiniz ancak. lütfen halkın arasına nifak tohumu serpmeyi kesin. artık insanlar bilinçli. komik duruma düşüyorsunuz.

saadet
saadet - 3 yıl Önce

Kurullarına basılmadan sesleri çıkmıyor. Hükümetle canciğer kuzu sarmasıydılar. Paylaşımda
anlaşamayınca birbirlerini suçlu ilan ettiler. Suçlar işlenirken neden söylemediler, sustular?

Hak
Hak - 3 yıl Önce

İki yıl önce olmuş olsa bile bu gerçeği değiştirir mi yandaş yalaka. Önemli olan işbirliği olup olmaması qırıx